×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Pensje w ochronie zdrowia. Do inspekcji pracy wpłynęło kilkaset skarg

  • Autor: PAP/JP
  • Opublikowano: 5 wrz 2022 18:06

W związku z realizacją ustawy o najniższych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia do inspekcji pracy wpłynęło 336 skarg odnoszących się do 32 podmiotów leczniczych– podał w poniedziałek wiceminister zdrowia Piotr Bromber. Pełna informacja, jak zapowiedział, zostanie przekazana 12 września.

Pensje w ochronie zdrowia. Do inspekcji pracy wpłynęło kilkaset skarg
Wiceminister zdrowia Piotr Bromber (fot. PAP/Radek Pietruszka)
REKLAMA

Wiceminister uczestniczył w posiedzeniu senackiej komisji zdrowia, które było poświęcone realizacji ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

Czytaj też: W szpitalach zabrakło pieniędzy na podwyżki. "Skandal i chaos"

Strona społeczna, a także pracodawcy wskazywali m.in., że środki na podwyżki dla pracowników są niewystarczające, a aneksy umów - zbyt niskie. Na konieczność zmian systemowych oraz dalszy wzrost nakładów wskazywali też senatorowie.

Obecny na posiedzeniu wiceszef MZ Piotr Bromber - w reakcji na głosy z sali - podkreślał, że nieprawdziwe są twierdzenia o chęci likwidacji szpitali powiatowych. "Nigdy też z naszych ust nie padło stwierdzenie, że winni są zarządzający, a już na pewno nikt na nikogo nie przerzuca odpowiedzialności" - akcentował.

Wiceminister wskazywał, że jeśli chodzi o kwestie interpretacji ustawy, to dotyczą one w głównej mierze kwalifikacji posiadanych przez personel i wymaganych na danym stanowisku.

"Wielokrotnie podkreślaliśmy, że punktem wyjścia są kwalifikacje wymagane, a nie te posiadane, aczkolwiek równolegle uruchomiliśmy prace nad zmianą taryfikatora" - wskazał.

"Ten taryfikator w niedalekiej przyszłości ulegnie zmianie. Wspólnie procedujemy zmianę m.in. ze środowiskiem pielęgniarek i położnych. Myślę, że w niedługim czasie to rozporządzenie zostanie przekazane do konsultacji" - poinformował Bromber.

Wiceminister przekazał, że resort jest w kontakcie z Państwową Inspekcją Pracy ws. kontroli realizacji przepisów.

"Mamy w tej chwili - według informacji przekazanej przez Główny Inspektorat Pracy - 336 skarg odnoszących się do 32 podmiotów leczniczych. Pełną informację inspekcja ma przekazać na najbliższym posiedzeniu zespołu trójstronnego, które odbędzie się 12 września" - poinformował wiceminister.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Pensje w ochronie zdrowia. Do inspekcji pracy wpłynęło kilkaset skarg
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Błyskawicznie zaskarżamy Postanowienia zbrodniarzy nie Wyroki Sądów.Rej.W formie Skarg do ETPC 2022-09-06 07:15:54

    Morawiecki,ZP,Kaczyński są największymi gnidami,bandytami,Polska zajęła w ubiegłym roku drugie miejsce(pół miliona zgonów)po Rumuni względem przestępstw wodno prawnych,zbrodni przeciwko własnemu Narodowi.Ten oszołom ze Zbigniewem Ziobro wkręca pozostałych Ministrów w związku z nielegalnymi inwigilacjami społeczeństwa wykorzystał Straż Graniczną do działań operacyjnych,manipulacji ludźmi,fałszowania badań przeciwciał anty HBs które dzięki lojalności Ministra Zdrowia zniknęły w systemach.Mieszkańcy nie są winni za dalsze usiłowanie zabójstw, ponieważ oddane na ich własność bomby ekologiczne nie były wybudowane z ich inicjatywy(przydomowe ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków z pozyskanych funduszy unijnych).Ludziska,nie pokrywajcie skutków katastrof ekologicznych z własnej kieszeni,nie podejmowanie czynności przez lokalne Prokuratury daje możliwość złożenia skarg do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka(formularz w języku PL był dostępny do pobrania na stronie)do pól roku od Postanowienia Sądu na utrzymanie zaskarżonych umorzeń śledztw,25tys Euro po przyjęciu skargi otrzymacie.Rozp.Ministra Zdrowia z dnia 24.09.2013r w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej Dz.U.2013poz.1248 z późniejszymi zmianami 21.03.2019r.Dz.U.2019poz.736;Lekarz POZ odmówi badania przeciwciał anty HBs,w majestacie prawa pozabijali Naszych rodaków,najbliższych,celem wyłudzania w sposób niedozwolony funduszy pod Krajowym Planem Odbudowy,nie doczekacie się słowa przepraszam nawet od Prezydenta Andrzeja Dudy każą wam zaciskać pasa przy już chorych potrzebujących pomocy głowach.Mapy w zasobach miejskiej dokumentacji geodezyjno kartograficznej zostały całkowicie sfałszowane i ewidencja gruntów,usunięto klasyfikacji gruntów,jesteście kalekami(gorszym sortem)niewolnikami bez żadnych praw?Kupicie ziemie rolną,odbudujecie dobrostan zwierząt otrzymacie Max funduszy UE

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA