×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Paweł Kukiz do lekarzy rezydentów: Skrzyknijcie wszystkie zawody medyczne bo rzucą wam ochłap

  • Autor: PAP/AT
  • 12 paź 2017 11:39

Chce powiedzieć lekarzom-rezydentom: nie róbcie wycinkowego protestu, bo skończy się jak z pielęgniarkami - rzucą wam ochłap i zostawią służbę zdrowia w takim stanie, w jakim ona jest - powiedział lider Kukiz' 15 Paweł Kukiz.

Paweł Kukiz do lekarzy rezydentów: Skrzyknijcie wszystkie zawody medyczne bo rzucą wam ochłap
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Lider Kukiz'15 był pytany o to, co powiedziałby protestującym lekarzom, którzy od 11 dni prowadzą protest głodowy, domagając się od rządu zwiększenia do ponad 6 proc. nakładu PKB na służbę zdrowia. "Paweł Kukiz, do niedawna pacjent, powiedziałby lekarzom-rezydentom, że trzyma za nich bardzo mocno kciuki; że zgadza się z lekarzami, że poziom PKB przeznaczony na służbę zdrowia to jest skandal" - powiedział w Radiu Plus.

Jak mówił, obecni rządzący "doskonale zdają sobie sprawę, że reforma (służby zdrowia-red.) powinna być rozciągnięta na co najmniej dziesięć lat i że żadna opcja polityczna nie ma zamiaru takiej reformy robić, ponieważ dba o swój elektorat i łata doraźnie dziury".

Dlatego zwrócił się do protestujących lekarzy z propozycją. "Chce powiedzieć lekarzom-rezydentom: skrzyknijcie się, wezwijcie wszystkie zawody medyczne i nie róbcie tylko wycinkowego protestu, bo skończy się jak z pielęgniarkami - rzucą wam ochłap i zostawią służbę zdrowia w takim stanie, w jakim ona jest" - mówił.

Jak dodał, lekarze "powinni zażądać napisania wspólnej (...) ustawy o pacjencie". "To byłaby ustawa o służbie zdrowie" - powiedział Kukiz i podkreślił, że lekarze muszą "dbać o swoją godność".

Pytany o to, czy minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł, powinien podać się do dymisji, Kukiz powiedział, że "postać ministra zdrowia jest jak Gowin". "To koniunkturalista" - ocenił.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Paweł Kukiz do lekarzy rezydentów: Skrzyknijcie wszystkie zawody medyczne bo rzucą wam ochłap

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA