Pakiet onkologiczny nie pomógł. Kolejki do lekarzy nadal ogromne

Mimo wprowadzenia pakietu onkologicznego, kolejki do lekarzy nie zmniejszyły się - twierdzą pracownicy fundacji Watch Health Care (WHC).
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pakiet onkologiczny nie pomógł. Kolejki do lekarzy nadal ogromne

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

9 kwi 2015 9:42


W I kw. 2015 r. pacjenci w Polsce czekali średnio 2,9 miesiąca na świadczenie medyczne, czyli tyle samo co w końcówce 2014 r. Tyle że wówczas nie funkcjonował pakiet onkologiczny i kolejkowy - pisze "Rzeczpospolita".

Kolejki do lekarzy wzięła pod lupę fundacja Watch Health Care (WHC).

Wg raportu fundacji pacjenci z nowotworami krwi na biopsję szpiku kostnego czekają średnio 3,7 miesiąca, podczas gdy w I kw. 2014 r. było to 0,5 miesiąca. Wydłużył się też czas czekania na wizytę u hematologa - z 3,5 w ub.r. do 4,9 miesiąca teraz.

Poza chorymi onkologicznymi kolejki wydłużyły się do rehabilitacji medycznej - teraz trzeba czekać 4,6 miesiąca - o 1,8 dłużej niż w październiku i listopadzie 2014 r.

Jak wynika z raportu, w rzadko której dziedzinie dostęp do usług medycznych się poprawił. Są wśród nich angiologia, stomatologia i chirurgia szczękowo-twarzowa.

Zdaniem pracowników WHC kolejki, mimo wprowadzenia pakietu onkologicznego, nie zmniejszyły się, bo resort nie dołożył pieniędzy do służby zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.