P.o. dyrektor śląskiego NFZ chce zatrudniać

Zastałam oddział w sytuacji paraliżu decyzyjnego - poinformowała na konferencji w Katowicach p.o. dyrektor śląskiego NFZ Barbara Bulanowska. Przedstawiła plany na najbliższe dni. Jednym z priorytetów jest rozpisanie konkursu na zatrudnienie pracowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

P.o. dyrektor śląskiego NFZ chce zatrudniać

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

14 lut 2014 18:22


Dyrektor małopolskiego oddziału NFZ Barbara Bulanowska od kilku dni pełni obowiązki dyrektora śląskiego oddziału NFZ. Poprzedni dyrektor Grzegorz Nowak został odwołany przez pełniącego obowiązki prezesa NFZ Marcina Pakulskiego. W poniedziałek rzecznik NFZ Andrzej Troszyński wyjaśnił, że powodem odwołania Nowaka była negatywna ocena pracy i utrata zaufania. Dodał, że NFZ liczy, iż "pod nowym kierownictwem sytuacja zostanie uporządkowana".

"Przyszłam do oddziału w poniedziałek i zastałam oddział w sytuacji paraliżu decyzyjnego, a więc w sytuacji bardzo kryzysowej. Decyzje personalne związane z odwołaniem kluczowych dyrektorów oraz fakt, że nie tylko dyrektorzy nie są teraz obecni w oddziale, ale np. na zwolnieniach znajdują się także inne kluczowe osoby (...) spowodowało, że zarządzanie tym oddziałem jest dla mnie ogromnie trudne" - mówiła Bulanowska.

W przekazanym w piątek oświadczeniu napisała, że "jednym z elementów zaistniałej sytuacji kryzysowej jest nierozwiązana sprawa szpitala EuroMedic. Jest to bez wątpienia sprawa wieloaspektowa i trudna".

Przedstawiając sytuację oddziału, poinformowała, że "łamano" przepisy dotyczące "otwartych i konkurencyjnych naborów do pracy". "Na każde stanowisko w oddziale należy przeprowadzić konkurs otwarty, konkurencyjny i tylko w ten sposób można zatrudniać osoby. Niestety, w tym oddziale zdarzało się szereg przypadków, które nie były zgodne z obowiązującym prawem. Problem ten dotyczy do 10 osób" - dodała.

Poinformowała też, że podjęła decyzję, iż należy rozpisać konkurs na zatrudnienie prawników. "W wydziale organizacyjnym, który normalnie we wszystkich oddziałach wojewódzkich jest odpowiedzialny za zaplecze organizacyjno-prawne, mam zatrudnionego jednego prawnika" - mówiła. "Jak przeprowadzać konkursy, jak nie ma odpowiednich kadr? W oddziale pracuje również mało lekarzy" - powiedziała.

Jak mówiła śląski oddział NFZ jest większy od małopolskiego, jednak - porównując zatrudnienie w obu tych oddziałach (w małopolskim ok. 390 osób, w śląskim ok. 630) - wskazała, że jest ono "niewspółmiernie większe".
CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!
NFZ

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.