OZZL: Trzeba ograniczyć zatrudnianie lekarzy na kontraktach

• Lekarze zarabiają za mało, dlatego muszą dorabiać na dyżurach - uważa Krzysztof Bukiel, przewodniczący Zarządu Krajowego OZZL.
• Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy domaga się od rządu i ministra zdrowia ukrócenia praktyk pracodawców, którzy dzięki zatrudnianiu na kontraktach omijają przepisy o czasie pracy lekarzy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

OZZL: Trzeba ograniczyć zatrudnianie lekarzy na kontraktach

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

19 sie 2016 13:44


Na łamach "Rzeczpospolitej" Krzysztof Bukiel, przewodniczący Zarządu Krajowego OZZL, wskazuje, że lekarze są przeciążeni pracą, bo w Polsce mamy z jednej strony za mało absolwentów medycyny, z drugiej wielką emigrację lekarzy z powodu złych warunków pracy i płacy.

Dodaje, że lekarze zarabiają za mało za podstawowy czas pracy, dlatego muszą dorabiać na dyżurach.

Czytaj też: Hamankiewicz: Dla bezpieczeństwa wszystkich czas pracy lekarzy trzeba prawnie ograniczyć. Jak u kierowców i pilotów

- Bez ich pracy, często ponad siły, wiele szpitali można by zamknąć - mówi "Rzeczpospolitej".

OZZL domaga się administracyjnego ograniczenia pracy na kontraktach.

Związek opublikował wcześniej apel do pracodawców, by nie wspierali rządu w tym ''swoistym eksperymencie polegającym na badaniu, jak bardzo można jeszcze ograniczyć finansowanie szpitali, jak mocno obciążyć pracą lekarzy i inny personel medyczny, jak dalece zredukować zatrudnienie i pensje za podstawowy czas pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.