OZZL: Lekarze rozważają strajk

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy rozważa zorganizowanie ogólnopolskiego protestu, ze strajkiem włącznie. To efekt sporu, jaki trwa między ministrem zdrowia, a lekarzami skupionymi w Porozumieniu Zielonogórskim.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

OZZL: Lekarze rozważają strajk

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekZdrowia.pl

www.rynekzdrowia.pl

5 sty 2015 11:52


Powiedział o tym na konferencji prasowej wiceprezes Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy Zdzisław Szramik. Konferencję zorganizowano po fiasku rozmów lekarzy z Porozumienia Zielonogórskiego z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia.

Czytaj też: POZ strajkuje. Lekarze w styczniu 2015 roku zamkną gabinety?

Protest poparły OZZL i Naczelna Izba Lekarska. Według OZZL przygotowana przez resort zdrowia reforma, jest źle przygotowana i zagraża systemowi służby zdrowia. - Warunki proponowane przez ministra nie pozwalają leczyć rzetelnie - dodał przedstawiciel związku.

Są naciski na lekarzy

Przewodniczący OZZL Krzysztof Bukiel powiedział, że OZZL popiera lekarzy POZ, "którzy przeżywając największą traumę swojego życia musieli odrzucić proponowane przez ministra zdrowia i rząd warunki udzielania świadczeń zdrowotnych".

Czytaj też: Lekarze - ta grupa zawodowa najgorzej oceniana jest w Polsce

- Sprawa dotyczy nie tylko lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej i ich pacjentów, ale wszystkich pacjentów w Polsce i wszystkich lekarzy w Polsce – dodał.

- To przypomina nam lata pięćdziesiąte, są naciski na lekarzy jak w okresie przymusowej kolektywizacji. Minister walczy z Porozumieniem Zielonogórskim, by nie było podmiotu zdolnego przeciwstawić się niekorzystnym warunkom - mówił dalej Bukiel.

Czytaj też:

Jacek Krajewski z Porozumienia Zielonogórskiego powiedział, że obecnie w wyniku protestu zamkniętych jest 1500 placówek medycznych jest zamkniętych, nie pracuje pięć tysięcy lekarzy.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.