Okazja dla studentów do poznania branży farmaceutycznej

Studenci Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego mogą 20 listopada wziąć udział w spotkaniu „Dzień z Pigułką”.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Okazja dla studentów do poznania branży farmaceutycznej

PODZIEL SIĘ


Autor: JK

18 lis 2013 8:00


Podczas „Dnia z pigułką" studenci będą mogli uczestniczyć w prezentacjach, wprowadzających w specyfikę branży farmaceutycznej. W trakcie wystąpień pracownicy firm partnerskich przedstawią także możliwości rozwoju i zatrudnienia w branży w powiązaniu z kierunkami studiów zgromadzonych osób.

Kolejną częścią wydarzenia będzie opracowanie case studies. Studenci podzieleni na mniejsze grupy będą pracować nad rozwiązaniami pod okiem ekspertów. W części tej poruszone zostanie zagadnienie praktyk i staży wysokiej jakości jako narzędzia ułatwiającego płynne wejście na rynek pracy.

- Praktyki i staże mają dużą wartość pracodawców i dla osób młodych, zwłaszcza w obecnej sytuacji ekonomicznej. Zdobywanie doświadczenia zawodowego na etapie edukacji znacznie ułatwia start w dorosłe życie. Dużą wagę powinno przywiązywać się do waloru edukacyjnego praktyk i staży, gdyż w ten sposób stają się one bardziej wartościowe - mówi Anna Karbowiak z firmy Lek.

Według organizatorów spotkanie ma być dla studentów szansą na lepsze poznanie branży oraz nawiązanie i tworzenie pierwszych relacji ze swoim przyszłym pracodawcą.

- Wydarzenie ma na celu integrację środowiska biznesu z osobami młodymi w warunkach mniej formalnych, podczas przerw kawowych czy w trakcie wspólnego lunchu. Takie spotkania są dobrą okazją do nawiązania pierwszych kontaktów biznesowych oraz do swobodnego zadawania pytań w warunkach mniej stresujących niż rozmowa rekrutacyjna - dodaje Anna Karbowiak.

W trakcie całodniowego wydarzenia zrealizowany zostanie również warsztat „Jak pokonać zmianę", który poprowadzi Grzegorz Święch (Nowe Motywacje), trener z wieloletnim doświadczeniem z jednej z firm partnerskich.

Dodatkowo studenci będą mogli wziąć udział w konkursie z nagrodami, gdzie trzeba będzie wykazać się wiedzą ze studiów oraz znajomością branży farmaceutycznej.

„Dzień z pigułką" odbywa się w ramach program edukacyjnego „Pigułka sukcesu", realizowanego przez firmy z branży farmaceutycznej oraz HR dla studentów Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Łódzkiej i warszawskich oraz łódzkich uczelni medycznych.

Celem działań prowadzonych w ramach programu jest podniesienie poziomu kompetencji młodych ludzi z ukierunkowaniem na te, które zwiększą ich możliwości zatrudnienia po zakończeniu edukacji oraz zwiększenie świadomości na temat branży farmaceutycznej i poruszania się po rynku pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.