Odebrać prawo do zawodu lekarzom z deklaracją wiary. "Niech skręcają długopisy!"

Polska Partia Pracy w ostrym tonie zareagowała na podpisanie przez blisko 3 tys. lekarzy "deklaracji wiary". Ugrupowanie domaga się odebrania im prawa do wykonywania zawodu i zapowiada zbiórkę podpisów pod żądaniem w tej sprawie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Odebrać prawo do zawodu lekarzom z deklaracją wiary. "Niech skręcają długopisy!"

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

29 maj 2014 11:52


W środę na Jasnej Górze niektórzy lekarze i studenci medycyny złożyli podpisy pod "deklaracją wiary", która jest ich zobowiązaniem do "wierności własnemu, chrześcijańskiemu sumieniu", a nie naczelnej zasadzie ratowania zdrowia i życia ludzkiego. Czytamy w niej m.in.: "Uznaję, iż ciało ludzkie i życie, będąc darem Boga, jest święte i nietykalne: ciało podlega prawom natury, ale naturę stworzył Stwórca".

- To skandal! Składali przysięgę Hipokratesa i przyrzekali, że nie będą szkodzić. Teraz gwałcą tą przysięgę i mówią, że ciało ludzkie jest nietykalne. Rodzi to podejrzenie tego, że zamiast np. operować, będą pozwalać ludziom się wykrwawiać. Będą też patrzeć spokojnie jak ich bliźnich zjada rak - oburza się Natalia Witkowska z młodzieżówki Polskiej Partii Pracy.

Według partii, sygnowany wczoraj dokument jest rodem ze średniowiecza i "jest wysoce antyhumanitarny". Na słowach się nie kończy. Na swej stronie internetowej formacja zamierza zbierać podpisy pod żądaniem odebrania prawa do wykonywania zawodu lekarzom z klauzulą sumienia.

- Jeśli nie chcą być normalnymi lekarzami, a złoczyńcami i szarlatanami, to niech lekarzami nie będą. Jest wiele zawodów i zajęć. Niech skręcają długopisy na umowie śmieciowej za 500 złotych! Jest też wiele butów do podzelowania i ulic do posprzątania - mówi Krzysztof Łabądź z PPP. - Bo jeśli jednak takie osoby oddane nie medycynie, a jakiemuś bożkowi mają być lekarzami, to musimy być świadomi tego, że będą niczym ci pijani piraci drogowi, potencjalnymi zabójcami - dodaje.

Krytyce poddana została także "tak zwana katolicka moralność, której najlepszym symbolem jest pani Bernadetta z Zabrza, zwana siostrą". Chodzi tu o boromeuszkę skazaną na dwa lata więzienia za znęcanie się nad podopiecznymi w prowadzonym przez nią ośrodku wychowawczym.

Zdaniem Stanisława Grabowskiego, także sprawa odkrycia masowego grobu blisko 800 dzieci pogrzebanych na gruntach dawnego domu dla panien z dziećmi w mieście Tuam w Irlandii (w latach 1925-1961), świadczy o tym, że fanatycy i funkcjonariusze katoliccy powinni się trzymać z dala od zawodów o wysokim stopniu zaufania społecznego.

- Lekarze muszą wybrać czy chcą służyć ludziom i cywilizacji, czy zabobonom. Jeśli zabobonom, to zamiast prawa wykonywania zawodu lekarza, niech praktykują znachorstwo - zaznacza.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

joanna 2014-06-06 10:08:19

ppp deklaruje że według nich humanitarne jest zabijanie bezbronnych dzieci na drodze aborcji, bo przeciwstawianie temu jest niehumanitarne, To Hitler był najbardziej humanitarną istotą na świecie bo zabił tysiące ludzi

Alefa 2014-05-30 09:33:05

"Powiem dowcip" obecnie studenci medycyny nie składają już przysiegi Hiopokratesa korporacje zwolniły ich z deklarowania ratowania życia pacjęta - ich zadaniem jest leczyć. Jest to racjonalizacja działań lekarza ktorego dzialania ropzlożono na czynniki pierwsze i wyceniono jak u handalarza w sklepiku zydowskim- bardziej jest pisatym handlarzem leków jak lekarzem który "primum non nocere"

Andrzej 2014-05-30 08:35:16

cytowane wypowiedzi PPP uważam za prymitywne, świadczące o nieznajomości istoty rzeczy.