PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Od początku wojny ponad 100 medyków dostało zgodę na wykonanie zawodu

Od 24 lutego, czyli początku konfliktu zbrojnego w Ukrainie, wydaliśmy ponad 100 zgód dla lekarzy i kilkadziesiąt dla pielęgniarek na wykonywanie zawodu – poinformował w Polsat News w piątek rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

  • Autor: PAP/JP
  • 18 mar 2022 12:07
Od początku wojny ponad 100 medyków dostało zgodę na wykonanie zawodu
W czasie trwania epidemii wprowadzono uproszczone zasady zatrudniania lekarzy spoza UE (fot. Pixabay)
REKLAMA

Rzecznik MZ przypomniał, że w czasie trwania epidemii wprowadzono uproszczone zasady zatrudniania lekarzy spoza UE, np. z Ukrainy i Białorusi. Zaznaczył, że przez okres epidemii przybyło do Polski 1200 lekarzy, którzy znaleźli zatrudnienie w trybie uproszczonym, tzn. w ciągu miesiąca otrzymali zgodę na wykonywanie zawodu medyka w Polsce.

"Od 24 lutego, kiedy zaczęła się inwazja Rosji na Ukrainę, wydaliśmy dodatkowych ponad 100 zgód dla lekarzy i kilkadziesiąt zgód dla pielęgniarek. Ten tryb uproszczony przedłużamy na ten okres, kiedy Ukraina walczy z Rosją. Można się zatrudniać w Polsce, można uzyskiwać zgodę" - zapewnił Andrusiewicz.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ministerstwo Zdrowia 9 marca wydało komunikat w sprawie zasad zatrudniania m.in. lekarzy i lekarzy dentystów z Ukrainy. O zgodę resortu na pracę w Polsce medycy mogą ubiegać się w zależności od wykształcenia, znajomości języka polskiego i posiadanych dokumentów, np. o prawo wykonywania zawodu na określony zakres czynności zawodowych, czas i miejsce (wykonywanie zawodu samodzielnie po jednym roku pracy pod nadzorem) lub o prawo wykonywania zawodu warunkowe w podmiocie udzielającym świadczeń zdrowotnych pacjentom chorym na COVID-19 (wykonywanie zawodu samodzielnie po trzech miesiącach pracy pod nadzorem lub wyłącznie pod nadzorem).

Szczegóły na stronie: https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-w-sprawie-zasad-zatrudnienia-personelu-medycznego-z-ukrainy-w-polsce.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Od początku wojny ponad 100 medyków dostało zgodę na wykonanie zawodu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA