PARTNERZY PORTALU

Obowiązki covidowe zostają. Jest nowe rozporządzenie

 • Katarzyna Domagała-Szymonek
  KDS
 • 27 gru 2022 17:08

Obowiązek zasłaniania ust i nowa m.in. w szpitalach, aptekach czy przychodniach zostanie z nami na dłużej. Najnowsze rozporządzenie wprowadza wydłużenie czasu obowiązywania aktualnych ograniczeń z 31 grudnia 2022 do 31 marca 2023 roku.

Obowiązki covidowe zostają. Jest nowe rozporządzenie
Aktualne obostrzenia przedłużono do 31 marca 2023 roku. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA

Tuż przed świętami w Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie Rady Ministrów ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego. 

Dokument wprowadza jedną, kluczową zmianę - wydłuża czas obowiązywania aktualnych ograniczeń z 31 grudnia 2022 do 31 marca 2023 roku. Zmienione przepisy wejdą w życie 31 grudnia.

Czytaj więcej: ZUS wziął się za kontrole zwolnień. Tysiące L4 pod lupą

- W projekcie przewiduje się przedłużenie do dnia 31 marca 2023 r. obowiązywania aktualnych ograniczeń, nakazów i zakazów, co jest uzasadnione: aktualnie odnotowywaną liczbą nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, jak również świadczeń opieki zdrowotnej (w tym w warunkach szpitalnych) udzielanych osobom zakażonym tym wirusem; sytuacją w innych państwach, w szczególności sąsiadujących z Rzecząpospolitą Polską - tłumaczył w uzasadnieniu resort zdrowia.

Oznacza to, że do końca marca dotyczyć nas będzie obowiązek noszenia maseczek w podmiotach leczniczych, między innymi w szpitalach, przychodniach, poradniach oraz aptekach.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (16)

Do artykułu: Obowiązki covidowe zostają. Jest nowe rozporządzenie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Profesor 2022-12-29 09:28:22

  Umnie w klinice zakaźnej i przychodzni jest zakaźnej noszenie maseczek przez personel i pacjentów ustalone kara 5000 zł za noszenie. Umnie w klinice chcesz nosić maseczkę musi na to pozwolić ordynator nie jest to proste nic na to ustawy i rozporządzenia ministra zdrowia bo w klinice i przychodni są inne patogeny chorobotwórcze więc nie będzie my narażać innych na zakażenie innymi chorobami które mogą w czasie korzystana z maseczki się dostać do układu odechowego . Więc umnie nie obowiązuje przepis niedouków i nie dorozwoji medycznych

  • Januszek 2022-12-29 15:46:24

   Profesor ? Po łopatologii ?

 • Jacek 2022-12-29 07:35:29

  " mądre doktory " jakoś nie wpadły na to by od wielu lat wstecz maseczki były obowiązkowe w szpitalach ,na izbach przyjęć ,w przychodniach . To by znacznie ograniczało wirusoligię ... zaś noszenie masek wszędzie i naokrągło to z kolei kompletna głupota ! Faktycznie u wielu występują oznaki niedotlenienia a wykonując odpowiedzialny zawód to już trąci tragedią ... nakaz noszenia masek na ulicy to była dopiero durnota ! Po prostu skrajność w skrajność . Wyjałowienie całkowite to też syndrom tego ,że obecnie powali nas grypa .... okropne czasy ...w których zamiast łagodzić konflikty to rzucamy się na siebie o byle co . To chyba czas na koniec tego świata .

 • Dorota 2022-12-28 21:11:32

  Powinny wrócić wszystkie obostrzenia jakie były wcześniej. Wszyscy powinni nosić maseczki nie tylko w szpitalach i aptekach ale również we wszystkich innych pomieszczeniach zamkniętych bo covid nadal jest i do tego grypa. Dużo ludzi choruje i tylko kaszla tymi gebami zarazajac innych. W maseczkach było dużo bezpieczniej.

  • Adiamo 2022-12-29 00:20:01

   Widzę odklejenie level hard tak uposledzonych myśli dawno nie słyszałem proponuję jeszcze jedna daweczke będziesz bezpieczniejsza, nie uczyli w szkole że oddychanie tym co wydychasz jest szkodliwe,a poza tym na tych kagancach jest więcej zarazy niż w powietrzu i proszę niewolników o douczenie się, kaganca nie założyłem i nie założę bo jakiś pajac jeden z drugim tak karze, jestem zdrowy i się nie obawiam bo mam świadomość jak się leczyć Pani też proponuję pogłębić wiedzę zamiast siać zamęt i kaganiec proszę zmieniac co 20min i po każdych 20min zbadać natlenienie krwi, wywali gały z orbit i może coś dotrze z d...do głowy.

  • Jola 2022-12-29 00:54:02

   To dzięki izolacji i maseczką mamy tyle zachorowań.Izolowano nas 2 lata.A teraz wszyscy się dziwią że jak to w sezonie grypowym może panować grypa.Śmieszce Sprawdźcie w 2017 r na grypę w naszym kraju zachorowało 4.5mln ludzi i jakoś nikt się nie dziwił.A teraz mamy być piękni zdrowi .Świat oszalał .Naturalne rzeczy są DZIWNE

  • Kaja 2022-12-29 05:22:38

   Dorotko widzę, że nadal żyjesz w świecie baśni?!proponuję już tam zostać i nie wracać do normalnych ludzi bo najwidoczniej przespałaś ostatnie dwa lata przez niedotlenienie zapewne.

 • Dorota 2022-12-28 21:04:57

  Powinny wrócić wszystkie obostrzenia i maseczki powinno się nosić wszędzie nie tylko w szpitalach i aptekach ale nawet na zewnątrz i we wszystkich pomieszczeniach zamkniętych bo covid nadal jest i do tego jeszcze grypa. Dużo ludzi choruje i wszędzie tylko kaszla tymi gębami zarazajac innych. W maseczkach było dużo bezpieczniej.

  • Angela 2022-12-28 21:43:31

   Może trochę kultury,widać że nie nauczono,co to za słownictwo gębami,patrz lepiej na siebie kobieto,a maskę to nie se sama,nikt nikogo nie może zmusić!!!

   • Angela 2022-12-28 21:52:38

    A maskę to se sama noś,duś się w tej szmacie!

 • Byk 2022-12-28 07:20:51

  Do lekarza w masce lekarz do sklepu bez świry debile

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA