Nowi dyrektorzy w pomorskich szpitalach

Zarząd Województwa Pomorskiego zdecydował o powołaniu dwóch dyrektorów szpitali samorządowych. Szefem Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni został Tomasz Sławatyniec (stanowisko obejmie 12 sierpnia), a dyrektorem Specjalistycznego Psychiatrycznego ZOZ w Słupsku został Krzysztof Sikorski (stanowisko objął 1 sierpnia).
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowi dyrektorzy w pomorskich szpitalach

PODZIEL SIĘ


Autor: Urzad.Pomorskie.eu/Rynek Zdrowia

www.rynekzdrowia.pl

2 sie 2013 9:23


Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Tomasz Sławatyniec jest lekarzem specjalistą w zakresie chorób płuc oraz pediatrą. Ukończył w 1982 r. Akademię Medyczną w Warszawie. Później ukończył kierunek zarządzanie i marketing w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz studia MBA na tej samej uczelni.

Pracował w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, następnie w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Ciechanowie. W latach 1991-1999 był dyrektorem naczelnym Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym, gdzie kierował personelem liczącym ponad 500 osób. Później związał się z koncernami farmaceutycznymi.

Krzysztof Sikorski ukończył ekonomię oraz marketing i zarządzanie na Uniwersytecie Szczecińskim. Od marca 2013 r. pełnił obowiązki dyrektora słupskiego szpitala, a wcześniej pracował jako starszy specjalista ds. inwestycji tego szpitala. W latach 2011-2012 był wiceprezydentem Słupska odpowiedzialnym m.in. za sprawy zdrowia, oświaty, kultury i sportu. Wcześniej związany zawodowo z Pocztą Polską.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.