Niezadowolone z propozycji MZ pielęgniarki nie odpuszczają. Będą manifestować

300 zł podwyżki zaproponowane przez Ministerstwo Zdrowia nie satysfakcjonuje pielęgniarek, dlatego nie zamierzają się wycofać z planowanej na czwartek (10 września) manifestacji. Na ulice może wyjść nawet 10 tys. osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Niezadowolone z propozycji MZ pielęgniarki nie odpuszczają. Będą manifestować

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekZdrowia.pl

www.rynekzdrowia.pl

9 wrz 2015 19:59


Jak mówi Rynkowi Zdrowia Halina Peplińska, rzecznik Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych informacje jakie wysyła w stronę mediów resort nie są efektem wypracowanego kompromisu ze środowiskiem pielęgniarek.

- Dla nas nic się nie zmieniło ministerstwo twardo tkwi przy swojej koncepcji, która została przez nasze środowisko odrzucona. My nie zmieniamy zdania tak jak od początku podkreślano związek oczekuje podwyżek w wysokości 1500 zł - mówi i dodaje, że z tego powodu pielęgniarki wyjdą w czwartek (10 września) na ulicę, bo straciły wiarę w porozumienie z ministerstwem.

Peplińska podkreśla, że środowisko zaskoczeniem przyjęły też pojawiające się informację o planie finansowym, jaki miałby być gwarantem podwyżek. - Nie był on nam przedstawiony - komentuje.

W opinii OZZPiP wciąż nie ma pewności, że w kolejnych latach będą środki na dalsze podwyżki. Dziś mówi się jedynie o 300 zł brutto. Pielęgniarki niepokoi też fakt, że środki na podwyżki mieliby jako dodatek rozdzielać dyrektorzy szpitali i przychodni, a nie byłby on stałą częścią pensji.

W czwartek (10 września) zgodnie zapowiedziami związku na ulice Warszawy może wyjść nawet 10 tysięcy osób.

Podwyżka w ratach 

Podwyżki dla pielęgniarek były tematem konferencji prasowej w Ministerstwie Zdrowia, która odbyła się w środę (9 września) w Warszawie.

Wiceminister Cezary Cieślukowski zaznaczył, że obecna podwyżka to efekt podpisania we wtorek (8 września) przez ministra zdrowia rozporządzenia w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, które uruchamia procedurę podwyżek wynagrodzeń dla pielęgniarek i położnych.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.