Niemcy: Wzrosną wynagrodzenia pielęgniarek i lekarzy

Od 1 stycznia 2015 r. pielęgniarki w Niemczech mogą spodziewać się podwyższenia płacy minimalnej. Podwyżki szykują się również dla lekarzy szpitalnych - zarobią o ponad 2,9 proc. więcej jeszcze w tym roku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Niemcy: Wzrosną wynagrodzenia pielęgniarek i lekarzy

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekZdrowia.pl

www.rynekzdrowia.pl

5 lis 2014 20:08


Federalne Ministerstwo Pracy podczas konferencji w Berlinie poinformowało o wzroście płac minimalnych dla personelu pielęgniarskiego. Od nowego roku na zachodzie Niemiec stawka za godzinę będzie wynosiła 9,40 euro, natomiast we wschodnich landach 8,65 euro.

Czytaj też: Szansa dla Polaków. Niemcy potrzebują lekarzy

Ustanowione płace minimalne w Niemczech będą obowiązywać do września 2017 roku, a potem znów mają proporcjonalnie wzrosnąć. Prognozowane są podwyżki do 10 euro za godzinę w zachodnich landach i 9,50 euro we wschodnich.

Podwyżki dla personelu pielęgniarskiego były wynikiem wielomiesięcznych negocjacji pomiędzy Federalnym Ministerstwem Pracy a Stowarzyszeniem Pracodawców. Prezes Stowarzyszenia, Thomas Greiner, nie jest jednak do końca usatysfakcjonowany ustalonymi stawkami. - Praca pielęgniarek jest o wiele bardziej cenna - uważa Greiner, który początkowo liczył na stawką 12,50 euro na godzinę.

Czytaj też: Szpitale we wschodniej Polsce chętnie zatrudniłyby lekarzy z Białorusi i Ukrainy

Podwyżki w Niemczech szykują się również dla lekarzy szpitalnych. Średnio pensja lekarska wzrośnie o 2,9 proc. - ujawnia raport „Ärzte, Führungskräfte & Spezialisten in Krankenhäusern“.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.