×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

NIA podała wytyczne, jak zabezpieczać personel aptek w związku z koronawirusem

  • Autor: PAP/RAF
  • 11 mar 2020 21:25

Naczelna Izba Aptekarska zarekomendowała w środę (11 marca) wdrożenie działań, mających zabezpieczyć personel aptek m.in. o dezynfekcję blatów i szyb oraz wietrzenie pomieszczeń. W szczególnych przypadkach rozważana ma być m.in. obsługa w okienkach do sprzedaży nocnej.

NIA podała wytyczne, jak zabezpieczać personel aptek w związku z koronawirusem
Rekomendowane jest jak najczęstsze mycie rąk. (Fot. Archiwum)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W związku ze wzrostem liczby zachorowań na COVID-19, NIA rekomenduje m.in. wyznaczenie strefy buforowej dla pacjentów oczekujących na obsługę oraz zachowanie bezpiecznej odległości powyżej jednego metra m.in. poprzez wyznaczenie przed każdym ze stanowisk linii gwarantującej dystans pomiędzy pacjentem, a farmaceutą lub technikiem farmaceutycznym.

Naczelna Izba Aptekarska zaleca, jak najczęstszą dezynfekcję powierzchni eksponowanych: blatów, klamek, bilownic, szyb, telefonów, klawiatur, terminali płatniczych oraz pozostałych powierzchni i przedmiotów narażonych na kontakt z wirusem.

Rekomendowane jest jak najczęstsze mycie rąk lub stosowanie preparatów dezynfekcyjnych oraz wietrzenie izb ekspedycyjnych (gdzie odbywa się obsługa i sprzedaż) co najmniej raz na godzinę.

Czytaj też: W Portugalii ponad 1000 nowych lekarzy zgłosiło się do walki z koronawirusem

W wytycznych zalecono przypomnienie personelowi aptek o zakazie przechowywania i spożywania żywności i płynów w izbie ekspedycyjnej oraz unikanie przechowywania telefonów komórkowych.

Zalecana jest każdorazowa zmiana odzieży wierzchniej po zakończeniu pracy oraz codzienne pranie fartuchów ochronnych. Zarekomendowano także usunięcie z izb ekspedycyjnych wszystkich zbędnych przedmiotów m.in. zabawek dla dzieci, dyspenserów z wodą, ulotek czy koszy wyprzedażowych.

NIA podnosi, że w szczególnych sytuacjach przedsiębiorcy prowadzący apteki powinni rozważyć wdrożenie dodatkowych działań zabezpieczających, takich jak: montaż szyb przy stanowiskach obsługi pacjenta, udostępnienie dozowników z płynem dezynfekującym oraz prowadzenie obsługi przez okienka do sprzedaży nocnej.

W Polsce potwierdzono dotychczas 31 przypadków koronawirusa.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: NIA podała wytyczne, jak zabezpieczać personel aptek w związku z koronawirusem

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA