NFZ zapewnia: Nie ma fali odejść

Zastępca prezesa NFZ ds. finansowych Julita Jaśkiewicz złożyła dymisję na ręce ministra zdrowia. Do czasu jej przyjęcia pełni swoje obowiązki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

NFZ zapewnia: Nie ma fali odejść

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

25 cze 2015 8:09


Sylwia Wądrzyk z biura komunikacji społecznej centrali NFZ przekazała, że w ostatnich dniach nastąpiła też zmiana na stanowisku dyrektora i zastępcy dyrektora departamentu informatyki centrali NFZ. Jak podkreśliła, na stanowiska te zostały już powołane nowe osoby, które w pełni gwarantują realizację zadań.

- Nie ma żadnego zagrożenia, jeżeli chodzi o funkcjonowanie NFZ - podkreśliła.

RMF FM podało w środę (24 czerwca), że z centrali Narodowego Funduszu Zdrowia "odchodzą najważniejsze osoby poza prezesem; wszyscy wiceprezesi oraz kilku ważnych dyrektorów departamentów", a "dymisje mogą sparaliżować pracę NFZ w najbliższych tygodniach".

Czytaj też: NFZ nagradza premiami prawie każdego pracownika

O sprawę była też pytana w środę (24 czerwca) premier Ewa Kopacz.

- Nie sądzę, żeby dzisiaj był jakiś wielki exodus i nagle wszyscy dyrektorzy oddziałów NFZ składali rezygnację. Wiem, że na pewno osoba najważniejsza, jeśli chodzi o NFZ, czyli prezes NFZ ma się dobrze i nie zamierza odchodzić z tego stanowiska - oświadczyła premier.

- Wczoraj miałam okazję z nim rozmawiać podczas rozmów z pielęgniarkami, więc pewnie nie trzymałby tego w tajemnicy - powiedziała premier dziennikarzom.

Dodała, że prezes NFZ działa tak, żeby rozwiązywać problemy i podczas rozmów z pielęgniarkami bardzo precyzyjnie określał kwoty, którymi możemy teraz bezpiecznie dysponować.

Czytaj też: Błędy w systemie eWUŚ: NFZ wyrzuca emerytów i kobiety na macierzyńskim z bazy ubezpieczonych

Obecnie NFZ kieruje prezes Tadeusz Jędrzejczyk, który ma trzech zastępców. Oprócz Jaśkiewicz (zastępcy ds. finansowych) są to: Krzysztof Tuczapski (zastępca ds. medycznych) oraz Zbigniew Teter (zastępca ds. służb mundurowych).

Julita Jaśkiewicz jest zastępcą prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia ds. finansowych od 18 sierpnia 2014 r. Wcześniej, w latach 2008-2014 pełniła funkcję dyrektora Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. W przeszłości kierowała Szpitalem Miejskim w Szczecinie, pracowała też w Branżowej Kasie Chorych dla Służb Mundurowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.