NFZ: Andrzej Jacyna zastąpi Tadeusza Jędrzejczyka na stanowisku prezesa?

Następcą Tadeusza Jędrzejczyka na stanowisku prezesa NFZ będzie prawdopodobnie Andrzej Jacyna, pełniący od 1 lutego obowiązki zastępcy prezesa NFZ ds. medycznych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

NFZ: Andrzej Jacyna zastąpi Tadeusza Jędrzejczyka na stanowisku prezesa?

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekSeniora.pl

RynekSeniora.pl

14 mar 2016 13:32


Tak typuje portal naszemiasto.pl

Andrzej Jacyna, tak jak Jędrzejczyk, jest lekarzem i absolwentem medycznej uczelni w Gdańsku. Przed laty był szefem Branżowej Kasy Chorych dla Służb Mundurowych, następnie dyrektorem Mazowieckiego Oddziału NFZ.

Podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Katowice, 18-20 lutego 2016 r.) Jacyna odniósł się do sprawy likwidacji NFZ. Powiedział, że nie będzie jakimś problemem organizacyjnym, aby przenieść urzędników w całości czy części do urzędów wojewódzkich, a centralę NFZ zlikwidować i stworzyć w Ministerstwie Zdrowia departament, który zajmie się tymi zadaniami.

Czytaj też: NFZ: Prezes Tadeusz Jędrzejczyk i zastępca Zbigniew Teter odwołani. Powodem utrata zaufania

- Można powiedzieć, że proces "wygaszania" Funduszu już trwa od dawna: zadania NFZ zostały znacząco ograniczone, są inne instytucje, które się zajmują np. taryfikacją. Ministerstwo Zdrowia przejęło cały zakres dotyczący rozporządzeń koszykowych - dodał.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

xxx 2016-04-24 02:53:19

Widac ze nie wiesz o czym mowisz... gadasz zeby gadac. Likwidacja pionu mundurowego jak ma sie do dobrej zmiany?

frffrff 2016-03-14 23:58:18

Wreszcie czas na "Dobrą zmianę". W NFZ powinno zliwidować się pion mundurowy. To jest nie potrzebne, bo służba zdrowia musi być cywilna!!! Zlikwidować zbędne stanowiska Zastępcy prezesa ds. służb mundurowych i kiierownistwo komórek ds. służb mundurowych. Polsa czeka na "Dobrą Zmianę"!