PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Tak się zarabia w sektorach farmaceutycznym oraz sprzętu medycznego

  • Aneta Kaczmarek
    AKC
  • 3 paź 2018 13:07

Dynamika i konkurencyjność branży farmaceutycznej oraz technologii medycznych powoduje, że rekrutacja zaangażowanych i wysoce wykwalifikowanych pracowników jeszcze bardziej zyskała na znaczeniu. Nie zostaje to bez wpływu na ich zarobki.

 Tak się zarabia w sektorach farmaceutycznym oraz sprzętu medycznego
Firmy farmaceutyczne coraz większą uwagę zwracają na zdolności przywódcze oraz zaangażowanie kandydata (fot.fotolia)
REKLAMA
  • Zgodnie z raportem firmy IQVIA w 2017 r. rynek farmaceutyczny w Polsce wart jest ponad 38 mld zł, co oznacza 4,9 proc. wzrost rok do roku. Z kolei wg danych Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju (MIiR) szacunkowa wartość polskiego rynku sprzętu medycznego to ok. 9,1 mld złotych.
  • Z uwagi na wartość tych rynków nie dziwi fakt, że MIiR uwzględniło producentów leków i wyrobów medycznych w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, jako ważne obszary dla krajowej gospodarki.

– Rynki farmaceutyczny oraz sprzętu medycznego nieustannie stoją przed wymogiem zwiększonej efektywności z naciskiem na badania i rozwój, a przy tym muszą być elastyczne pod kątem pojawiających się regulacji oraz zmian wynikających z nowoczesnych technologii – mówi Monika Kaźmierczak, manager w zespole Healthcare & Life Sciences w Michael Page. – Wszystko to wpływa na fakt, że oprócz potencjału kompetencyjnego i eksperckiego rozumianego jako umiejętność wykonania danej pracy tu i teraz, firmy coraz większą uwagę zwracają na zdolności przywódcze oraz zaangażowanie i zbieżność aspiracji kandydata z wizją firmy. Umiejętność wyłonienia takiej osoby z pasywnego rynku pracownika oraz profesjonalnie i sprawnie poprowadzony proces rekrutacji wpływa na to, czy kandydaci finalnie decydują się na zmianę zawodową – wskazuje ekspertka. 

Atrakcyjne wynagrodzenia i benefity

Wśród kandydatów poszukiwanych na rynku farmaceutycznym są m.in. doradcy medyczni z naciskiem na osoby w terenie współpracujące ściśle z działami komercyjnymi oraz managerowie ds. medycznych, a także eksperci ds. refundacji i kontaktów instytucjonalnych, co wynika z coraz bardziej nasyconego nowoczesnymi terapiami rynku, dużego wzrostu rejestracji w amerykańskiej Agencji Żywności i Leków oraz Europejskiej Agencji Leków, a także ograniczonego budżetu ochrony zdrowia i zawiłości przepisów regulacyjnych w Polsce.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Ile zarabia magister farmacji i technik farmaceutyczny?

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Tak się zarabia w sektorach farmaceutycznym oraz sprzętu medycznego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA