×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

MZ: Jest wola dalszych rozmów z rezydentami

  • Autor: PAP/JS
  • 13 gru 2017 17:15

Minister Konstanty Radziwiłł jest gotów do dalszych rozmów z lekarzami rezydentami, czekamy na wolę współpracy - powiedziała wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. Odbieramy to jako zaproszenie, oczekujemy na rozmowy – odpowiedzieli rezydenci.

MZ: Jest wola dalszych rozmów z rezydentami
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

"Jesteśmy gotowi do dalszych rozmów, tylko proszę przyjść na rozmowy; minister zdrowia Konstanty Radziwiłł jest gotowy do dalszych negocjacji" - mówiła wiceminister podczas posiedzenia sejmowej komisji zdrowia. Wiceminister zaznaczyła, że część postulatów rezydentów jest realizowana - m.in. zmiany szkolenia specjalizacyjnego i wzrost nakładów na służbę zdrowia.

Łukasz Jankowski z Porozumienia Rezydentów OZZL stwierdził, że słowa wiceminister odbiera jednoznacznie jako zaproszenie Porozumienia Rezydentów do rozmów. Jak przyznał, rezydenci nie uczestniczą w pracach zespołu powołanego przy ministrze zdrowia. Zauważył też, że w pracach Rady Dialogu Społecznego uczestniczy Porozumienie Zawodów Medycznych, a na posiedzeniu RDS lekarz rezydent zabrał głos.

"W naszej ocenie, nie mieliśmy jeszcze do czynienia z negocjacjami, jak realnie rozwiązać problem, bardzo na nie oczekujemy i cały czas apelujemy" - powiedział przedstawiciel Porozumienia Rezydentów OZZL.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: MZ: Jest wola dalszych rozmów z rezydentami

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA