PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Toolex 2022

Toolex 2022

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
  • Nowy Przemysł
  • Tech & Job
  • Oil Expo
TERAZ TRANSMITUJEMY

Edukacja. Kompetencje przyszłości

Musiał dochodzić przed sądem należności za pracę

Dentysta czekał prawie rok na zapłatę, ale się nie doczekał. Pacjent zgodnie z wyrokiem sądu musi zapłacić należność za wykonaną pracę protetyczną z odsetkami, a oprócz tego ma pokryć koszty sądowe.

Musiał dochodzić przed sądem należności za pracę
Adobe Stock
REKLAMA

W ciągu 2016 r. i -2017 r pacjent (wykonujący zawód pielęgniarza), umówił się z dwoma stomatologami na rozległe leczenie złożone z zabiegów chirurgii - wszczepianie implantów i protetyczne (w ramach prowadzonej przez nich wspólnie praktyki stomatologicznej). W sumie za całość ustalono należność w wysokości 8 tys. - za implanty i 14 tys. - za protetykę. Za część chirurgiczną pacjent uregulował należność, ale koszt prac protetycznych (protetyk wykonał korony na implancie 4 szt. i korony bez podparcia na implancie 10 szt.) został podzielony na dwie transze - 10 tys. i 4 tys., z których tę drugą mężczyzna miał wpłacić do końca 2017 r. Jednak mimo zakończenia leczenia (w maju 2017 r.) dług nadal pozostawał nieuregulowany.

Dentysta przypominał o należności telefonicznie, następnie wysyłał sms-y potem wystosował wezwania do zapłaty, w końcu w październiku 2018 r. podał sprawę do sądu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Sąd uznał, że została zawarta między stronami ustna umowa o dzieło, w której określono zakres, termin wykonania prac, wynagrodzenie za poszczególne etapy wykonanej pracy i uczyniono to przed przystąpieniem do jej wykonania. Umowa dotyczyła dwóch etapów: chirurgicznego i protetycznego. Poza sporem pozostawało, że pozwany wpłacił łącznie kwotę 18 300 zł na poczet wynagrodzenia za etap chirurgiczny i cześć protetycznego. Spór sprowadzał się do ustalenia czy dentysta ma prawo żądać jeszcze kwoty 4 tys. zł.

Więcej czytaj tutaj

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Musiał dochodzić przed sądem należności za pracę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA