Molestowanie seksualne w szpitalu. Dyscyplinarka dla ordynatora

Wieloletni szef oddziału gastroenterologii w szpitalu wojewódzkim w Lublinie został zwolniony dyscyplinarnie z powodu zarzutów molestowania seksualnego wobec młodych lekarek.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Molestowanie seksualne w szpitalu. Dyscyplinarka dla ordynatora

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekZdrowia.pl/ Gazeta Wyborcza

www.rynekzdrowia.pl

21 lut 2015 15:09


- W piątek zawiadomiłem o sprawie prokuraturę. Boję się, że może okazać się rozwojowa - zaznaczył Gabriel Maj, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SP ZOZ przy al. Kraśnickiej w Lublinie.

W czwartek (19 lutego) ordynator dostał godzinę na spakowanie się i opuszczenie miejsca pracy. Od wielu lat był kierownikiem oddziału gastroenterologii w podległej marszałkowi placówce przy al. Kraśnickiej informuje „Gazeta Wyborcza”.

Czytaj też: Molestowanie seksualne. Żeby do niego doszło, wystarczą słowa

Przed tygodniem do zastępcy Maja ds. medycznych zgłosiła się młoda lekarka-rezydentka z oddziału gastroenterologii. Przyszła razem z mężem i powiedziała wicedyrektorowi, że była molestowana przez ordynatora. Niedawno urodziła dziecko, kończy jej się urlop macierzyński, ale teraz boi się wracać do pracy, bo za żadne skarby nie chce mieć już do czynienia z ordynatorem.

Wicedyrektor przygotował notatkę służbową ze spotkania. W poniedziałek z opisem sytuacji zapoznał się dyrektor. Poprosił swoje pracownice, aby delikatnie wypytały inne lekarki z oddziału o zachowanie ordynatora. Rezultat był taki, że kolejne trzy rezydentki podpisały oświadczenie opisujące, jak odnosił się do nich i traktował je przełożony.

Wyjaśni to teraz prokuratura. Jeszcze w piątek wszczęto śledztwo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.