×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Mobilni dentyści będą leczyć dzieciom zęby?

  • Autor: PAP/AT
  • 19 wrz 2017 6:31

Ministerstwo Zdrowia chce kupić mobilne gabinety stomatologiczne, w których mają być leczone dzieci w terenie. Plan może jednak nie wypalić.

Mobilni dentyści będą leczyć dzieciom zęby?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Ministerstwo Zdrowia zamierza do końca roku kupić 16 mobilnych gabinetów stomatologicznych, w których mają być leczone dzieci w terenie. Realizacja planu może jednak stanąć pod znakiem zapytania. Problemem jest czas - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

"Resort dostał na ten cel ekstra środki od ministra finansów: 24 mln zł. Kwotę tę zapisano w przyjętej w zeszłym tygodniu specustawie. Problem polega na tym, że w rzeczywistości na drogi może nie wyjechać taki pojazd" - alarmuje "DGP".

"Producenci i samorządy, które już próbowały kupić dentobusy mówią wprost: nie ma szans na to, by zrealizować kontrakt do końca roku. A wtedy 24 mln przepadną" - alarmuje dziennik.

Wynika to z faktu - jak pisze "DGP" - że "nikt w Polsce nie produkuje seryjnie mobilnych gabinetów stomatologicznych. Czas ich wykonania na indywidualne zamówienie wynosi minimum 6-9 miesięcy". A z rozmów, jakie dziennikarze "DGP" przeprowadzili z producentami, wynika, iż nie ma możliwości, by zdążyć z wykonaniem tego rodzaju zamówienia przed końcem grudnia.

Czytaj też: Dentyści, pielęgniarki i higienistki dostaną pracę w szkole

Problemem jest również to, że "tak naprawdę nadal nie wiadomo, co chce zamówić resort zdrowia. W ustawie gwarantującej finansowanie zapisano jedynie, że dentobusy umożliwią zapewnienie opieki stomatologicznej dzieciom w mniejszych miejscowościach, gdzie nie ma gabinetu w szkole, ani w najbliższej okolicy, a także, że będą nowocześnie wyposażone".

Nie wiadomo w związku z tym: "czy będzie tam fotel, jeżeli tak - to jeden czy więcej, czy będzie można tylko przejrzeć zęby czy lakować, czy zakładać plomby? - tego wszystkiego na razie nie określono" - zauważa "Dziennik Gazeta Prawna".

"Trudno ogłaszać przetarg, jeżeli nie jest znany bardziej szczegółowy cel zamówienia" - podsumowuje dziennik. Więcej we wtorkowym wydaniu "DGP".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Mobilni dentyści będą leczyć dzieciom zęby?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Katarzyna 2017-09-26 15:45:25

    Mobilne gabinety? Szczerze to raczej bym nie poszła do takiego miejsca bo nie miałabym zaufania. Od długiego czasu chodzę w Warszawie do dr Franka i wiem, że to doktor z doświadczeniem jest i nie muszę się obawiać że mi zaszkodzi. Jak dobry doktor jest to człowiek się przyzwyczaja i później cały czas do tego samego chodzi.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA