Mobbing w stacji pogotowia? Pracownicy chcą odwołania dyryektora

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego i Inspekcja Pracy zakończyły już kontrole w Stacji Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Białej Podlaskiej. Przeprowadzono je po skargach ratowników na mobbing ze strony dyrektora.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Mobbing w stacji pogotowia? Pracownicy chcą odwołania dyryektora

PODZIEL SIĘ


Autor: Rynek Zdrowia/Dziennik Wschodni

14 sie 2016 19:05


Ratownicy zarzucają Romanowi Filipowi dyskryminację i zastraszanie i żądają jego odwołania. Na razie marszałek woj. lubelskiego oddelegował Michała Jedlińskiego, aby pokierował jednostką przez kilka miesięcy, na zastępstwo. Romana Filipa wysłano na zaległy urlop. Jednocześnie w pogotowiu przeprowadzono kontrole - informuje "Dziennik Wschodni".

Jak zaznacza Beata Górka rzecznik prasowy marszałka, kontrola UMWL nie dotyczyła mobbingu, bo urząd nie ma takich narzędzi. Kontrolowane było natomiast funkcjonowanie pogotowia jako jednostki.

Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie swoją kontrolę zakończył z kolei 3 sierpnia. Do pracodawcy zostały skierowane wnioski dotyczące opracowania i wdrożenia wewnętrznych procedur, w celu realizacji prawnego obowiązku przeciwdziałania mobbingowi.

Ratownicy nie ukrywają, że czekają na informację o odwołaniu Romana Filipa. Dodają, że z Michałem Jedlińskim ich relacje układają się dobrze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.