Ministerstwo Zdrowia zwiększa liczbę rezydentur

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że w kwalifikacji wiosennej do „rozdania” jest 2 tys. miejsc rezydenckich. Plany na ten rok zakładają zwiększenie rezydentur ogółem do 6500 miejsc.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ministerstwo Zdrowia zwiększa liczbę rezydentur

PODZIEL SIĘ


Autor: Infodent24.pl

www.infodent24.pl

1 lut 2015 17:14


Podczas kolejnego spotkania członków Komisji ds. Młodych Lekarzy NIL z przedstawicielami MZ, doszło do zapewnienia przez stronę rządową, że liczba miejsc rezydenckich będzie rosła. W kwalifikacji wiosennej potwierdzono ich 2 tys.

Jak informuje „GL", ze względu na ograniczanie przez konsultantów dostępnej liczby miejsc w części dziedzin, resort zamierza przyznawać w nich rezydentury do wyczerpania limitu etatów lub miejsc akredytacyjnych. Rekrutacja pozostaje niezmieniona, ale wszystkie odwołania będzie rozpatrywał minister zdrowia.

Czytaj też: W Polsce brakuje lekarzy, bo liczba rezydentur się nie zwiększa

MZ planuje również kolejne zmiany na jesień br. Nowelizacja ustawy sprawi, że możliwy będzie wybór jednej, dwóch lub trzech preferowanych specjalizacji w obrębie wybranego województwa - analogicznie jak jest przy wyborze miejsca do odbywania stażu podyplomowego obecnie.

Osoby, które nie otrzymają żadnej z wybranych dziedzin, będą logować się do systemu, gdzie w ramach procedury odwoławczej będą mogły wybrać jedną z dziedzin, w której miejsce zostanie po pierwszej fazie rekrutacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.