PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Minister zdrowia powołał pełnomocnika ds. rozwoju kadr medycznych

W Ministerstwie Zdrowia ustanowiony został pełnomocnik ds. rozwoju kadr medycznych. Na mocy zarządzenia szefa resortu na funkcję tę wyznaczony został Jakub Berezowski.

  • Autor: PAP/bad
  • 1 lip 2019 17:35
Minister zdrowia powołał pełnomocnika ds. rozwoju kadr medycznych
W resorcie zdrowia ustanowiony został pełnomocnik ds. rozwoju kadr medycznych. Fot. Archiwum
REKLAMA

W zarządzeniu wskazano, że do zadań pełnomocnika należy m.in. prowadzenie dialogu z przedstawicielami związków zawodowych i samorządów zawodów medycznych oraz przewodniczenie zespołom i grupom roboczym powołanym przez Ministra Zdrowia.

Wśród zadań pełnomocnika jest też praca koncepcyjna w zakresie rozwiązań dotyczących optymalizacji rozwoju kadr medycznych; prowadzenie bieżącej analizy sytuacji kadr medycznych w Polsce i w Unii Europejskiej oraz wykonywanie innych zadań zleconych przez Ministra Zdrowia.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pełnomocnik ma przedstawiać ministrowi informacje ws. analiz, ocen i wniosków związanych z realizacją swoich zadań oraz informacje dot. rozwiązań legislacyjnych i organizacyjno-finansowych rekomendowanych w celu optymalizacji rozwoju kadr medycznych.

Komórki organizacyjne oraz jednostki podległe i nadzorowane przez ministra zdrowia mają wspierać pełnomocnika w realizacji powierzonych mu zadań, w szczególności przez udostępnianie informacji i dokumentów niezbędnych do realizacji jego zadań. W zarządzeniu podano, że w celu realizacji swoich zadań pełnomocnik może podejmować współpracę z organami administracji publicznej i organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami krajowymi zaangażowanymi w rozwój kadr medycznych.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Minister zdrowia powołał pełnomocnika ds. rozwoju kadr medycznych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA