Marihuanowe przedsiębiorstwa szukają pracowników. Wiemy, ile można byłoby zarobić

• Liroy zaproponował nowelizację wprowadzającą możliwość uprawy medycznej marihuany.
• Jeśli wejdzie w życie, w Polsce otworzy się rynek pracy dla specjalistów zupełnie nowej branży.
• W USA główny hodowca marihuany może oczekiwać wypłaty nawet 100 tys. dolarów rocznie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Marihuanowe przedsiębiorstwa szukają pracowników. Wiemy, ile można byłoby zarobić

PODZIEL SIĘ


Autor: Jakub Prokop

5 lut 2016 13:00


Piotr Liroy-Marzec złożył w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zaproponował stworzenie rejestru lekarzy wykorzystujących w leczeniu marihuanę i umożliwienie jej uprawiania na podstawie zezwoleń Państwowej Inspekcji Farmaceutycznej.

Projekt zakłada powstanie prowadzonego przez ministra zdrowia centralnego narodowego rejestru, który będzie zawierał spis lekarzy wykorzystujących w leczeniu marihuanę, a także ewidencję obrotu tego surowca.

– Cała marihuana stosowana w celach leczniczych będzie monitorowana na szczeblu centralnym – powiedział Jędrzej Sadowski, przedstawiciel Koalicji Medycznej Marihuany.

Zaznaczył, że projekt nie powoduje żadnych zmian w prawie karnym, a marihuana będzie nadal nielegalna.

Sadowski wyjaśnił, że zgodnie z projektem zezwolenia na uprawę marihuany będzie wydawała Państwowa Inspekcja Farmaceutyczna na podstawie całego szeregu warunków. Według niego Inspekcja jest wyspecjalizowana w kontroli rynku leków.

Ile zarabia hodowca?

Jeśli uprawianie medycznej marihuany ma być w Polsce legalne, ktoś będzie musiał się tym zająć. Jak każdy inny przemysł, branża z pewnością będzie potrzebować pracowników liniowych, specjalistów R&D, menedżerów i sprzedawców. Doświadczenia będzie można czerpać z krajów, których prawo jest pod tym względem mniej restrykcyjne.

Amerykański rynek obsługuje portal 420careers, na którym możemy znaleźć oferty pracy związane z marihuaną. Przeanalizowaliśmy przykładowe ogłoszenia wraz w widełkami cenowymi płac:

Pracownik upraw, ambasadorzy marki i sprzedawcy w sklepach z medyczną marihuaną mogą liczyć na wynagrodzenie od kilkunastu do 40 tys. dolarów rocznie w zależności od obowiązków.

Nieco większe wypłaty otrzymują graficy i menedżerowie obsługi klienta.

Płace na stanowiskach kierowniczych zaczynają się od 60 tys. dolarów. Branża potrzebuje dyrektorów biznesowych, a także odpowiedzialnych za technologię uprawy i produkcji. Poszukiwani są również przedstawiciele handlowi, do których obowiązków należy m.in. „dużo się uśmiechać”.

Główny hodowca z kierunkowym wykształceniem, kontroler jakości czy dyrektor oddziału może oczekiwać 80-100 tys. dolarów rocznie.

Poza tym znaleźć można oferty związane z reklamą, księgowością, edukacją, prawem, łańcuchem dostaw i wszelkimi niezbędnymi stanowiskami. Wszyscy kandydaci muszą mieć ukończone 21 lat.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

BioInfoBank pracownik 2016-07-21 06:05:17

BioInfoBank pod pretekstem badań będzie handlował legalnie marichułanom po cenach czarnorynkowych dla 10000 palaczy, głównie studentów. To działalność AntySpołeczna !!! Ta firma robi wiele interesów na granic prawa lub poza nią koszty ma prawdziwe w złotówkach a pieniądze można im przelewać tylko w kryptowalucie bitcoin. Ta cała serwerownia, kopalnia bitcoin w Łodzi na ul. Staroruskiej to dopiero machloja koszty w milionach VAT do odliczenia a dochodu nie ma bo jest w Panamie po przewalutowaniu bitcoin. Każdy interes BioInfoBank to nowoczesny przekręt a doktorki i profesorki są z tego dumne.

Hennig 2016-02-12 01:25:48

Podejmę się chętnie pracy jako kontroler jakości. W końcu chodzi tutaj o zdrowie obywateli. :D

JestemZaTym 2016-02-11 21:44:05

Podejmę się chętnie pracy jako kontroler jakości. W końcu chodzi tutaj o zdrowie obywateli. :D