×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Mamy spory problem, a wielu przełożonych udaje, że go nie widzi

  • km
  • 16 lut 2023 12:26

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia depresja, obok zaburzeń związanych z nadużywaniem alkoholu, jest jednym z najczęściej występujących zaburzeń psychicznych na świecie.

Mamy spory problem, a wielu przełożonych udaje, że go nie widzi
Większe zapotrzebowanie na pomoc w zakresie zdrowia psychicznego w ostatnich latach wynika m.in. z długotrwałej izolacji (fot. Johny Cohen/Unsplash)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Specjaliści podkreślają, że większe zapotrzebowanie na pomoc w zakresie zdrowia psychicznego w ostatnich latach wynika zarówno z długotrwałej izolacji i lęku związanego z pandemią Covid-19, jak i z niepokoju wobec niestabilnej sytuacji politycznej i ekonomicznej.
  • Niedofinansowanie świadczeń i mała liczba lekarzy psychiatrów przekłada się na wielomiesięczne, a czasem nawet kilkuletnie kolejki po pomoc w zakresie zdrowia psychicznego -  wyjaśnia Edyta Jacyna.
  • Z raportu ADP wynika jednak, że kwestia zdrowia psychicznego wciąż pozostaje obojętna w oczach wielu przełożonych.

- Sięganie po pomoc psychologa czy psychiatry przestaje być tematem tabu. Coraz więcej osób ma świadomość, że pomoc specjalisty jest najlepszym wyjściem z trudnej sytuacji. Istotne jest, aby sięgnąć po nią możliwe najszybciej. Wsparcia u specjalistów szukają zarówno dorośli, jak i dzieci. Jednak wyraźnie zauważamy, że przybywa najmłodszych korzystających z porad psychologów i psychiatrów. O ile w 2022 roku w stosunku do roku poprzedniego liczba konsultacji dla dorosłych wzrosła o blisko 33 proc., to dla dzieci aż o 45  proc. - wyjaśnia Teresa Domańska, dyrektor Biura Ubezpieczeń Zdrowotnych TU Zdrowie.

Specjaliści podkreślają, że większe zapotrzebowanie na pomoc w zakresie zdrowia psychicznego w ostatnich latach wynika zarówno z długotrwałej izolacji i lęku związanego z pandemią Covid-19, jak i z niepokoju wobec niestabilnej sytuacji politycznej i ekonomicznej w kraju.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Mamy spory problem, a wielu przełożonych udaje, że go nie widzi

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Tak 2023-02-17 17:59:12

    Musicie w porę rozpoznać czy wasz pracodawcą nie wywali was, gdy zobaczy pierwsze objawy "zurzycia" . Jak jesteście zawalani robotą to lepiej wiać

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA