Małopolskie: Wsparcie dla strażaków-ratowników pracujących z psami

Strażacy-ratownicy, którzy pracują z psami otrzymali 200 tys. zł wsparcia od samorządu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Małopolskie: Wsparcie dla strażaków-ratowników pracujących z psami

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

12 lip 2017 13:13


• Władze Małopolski przekazały 200 tys. zł na zakup specjalistycznych samochodów i sprzętu oraz szkolenia strażaków ratowników, którzy pracują z psami.

• W województwie działają trzy takie grupy poszukiwawczo-ratownicze: w Goszczy, Kętach i Nowym Sączu.

• Przedstawiciele lokalnych samorządów zwracali uwagę, że każda złotówka przeznaczana na wsparcie strażaków może się przyczynić do uratowania ludzkiego życia.

"Strażacy ratownicy wykorzystują w pracy doskonale wyszkolone psy. Wydawałoby się, że to ich pasja, ale jeśli ta pasja ma się przełożyć na ratowanie ludzkiego życia, wymaga wsparcia. Kosztuje nie tylko utrzymanie psa, lecz także regularne treningi oraz specjalistyczne wyposażenie" - mówił w podczas podpisania umów gwarantujących dofinansowanie wicemarszałek województwa Wojciech Kozak.

Czytaj też: Strażacy z OSP dostaną dodatki do emerytury?

Przewodnicząca sejmiku województwa Urszula Nowogórska dodała, że ogromną wartość ma współpraca, a dzięki temu, że samorządy różnych szczebli potrafią się porozumieć, dostrzegają wspólne potrzeby m.in. inwestowania w bezpieczeństwo. Przedstawiciele lokalnych samorządów zwracali uwagę, że każda złotówka przeznaczana na wsparcie strażaków może się przyczynić do uratowania ludzkiego życia.

Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Ochotniczej Straży Pożarnej z Kęt otrzymała 75 tys. zł, taką samą kwotę dostali ratownicy z OSP w Goszczy. W obu tych jednostkach pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie zakupów specjalistycznych samochodów do transportu psów ratowniczych, a także na doposażenie w sprzęt elektroniczny i system łączności wykorzystywany w poszukiwaniach.

Strażacy ratownicy wykorzystują w pracy doskonale wyszkolone psy. Wydawałoby się, że to ich pasja, ale jeśli ta pasja ma się przełożyć na ratowanie ludzkiego życia, wymaga wsparcia. Kosztuje nie tylko utrzymanie psa, lecz także regularne treningi oraz specjalistyczne wyposażenie - powiedział wicemarszałek województwa Wojciech Kozak.(fot.malopolska.pl) Strażacy ratownicy wykorzystują w pracy doskonale wyszkolone psy. Wydawałoby się, że to ich pasja, ale jeśli ta pasja ma się przełożyć na ratowanie ludzkiego życia, wymaga wsparcia. Kosztuje nie tylko utrzymanie psa, lecz także regularne treningi oraz specjalistyczne wyposażenie - powiedział wicemarszałek województwa Wojciech Kozak.(fot.malopolska.pl)
CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.