PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Małopolskie: Wsparcie dla strażaków-ratowników pracujących z psami

  • Autor: PAP/AT
  • 12 lip 2017 13:13

Strażacy-ratownicy, którzy pracują z psami otrzymali 200 tys. zł wsparcia od samorządu.

Małopolskie: Wsparcie dla strażaków-ratowników pracujących z psami
Strażacy z grup poszukiwawczo-ratowniczych korzystają z pomocy psów najczęściej przy poszukiwaniu osób zaginionych (fot.psp-nowysacz.pl)
REKLAMA

• Władze Małopolski przekazały 200 tys. zł na zakup specjalistycznych samochodów i sprzętu oraz szkolenia strażaków ratowników, którzy pracują z psami.

• W województwie działają trzy takie grupy poszukiwawczo-ratownicze: w Goszczy, Kętach i Nowym Sączu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Przedstawiciele lokalnych samorządów zwracali uwagę, że każda złotówka przeznaczana na wsparcie strażaków może się przyczynić do uratowania ludzkiego życia.

"Strażacy ratownicy wykorzystują w pracy doskonale wyszkolone psy. Wydawałoby się, że to ich pasja, ale jeśli ta pasja ma się przełożyć na ratowanie ludzkiego życia, wymaga wsparcia. Kosztuje nie tylko utrzymanie psa, lecz także regularne treningi oraz specjalistyczne wyposażenie" - mówił w podczas podpisania umów gwarantujących dofinansowanie wicemarszałek województwa Wojciech Kozak.

Czytaj też: Strażacy z OSP dostaną dodatki do emerytury?

Przewodnicząca sejmiku województwa Urszula Nowogórska dodała, że ogromną wartość ma współpraca, a dzięki temu, że samorządy różnych szczebli potrafią się porozumieć, dostrzegają wspólne potrzeby m.in. inwestowania w bezpieczeństwo. Przedstawiciele lokalnych samorządów zwracali uwagę, że każda złotówka przeznaczana na wsparcie strażaków może się przyczynić do uratowania ludzkiego życia.

Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Ochotniczej Straży Pożarnej z Kęt otrzymała 75 tys. zł, taką samą kwotę dostali ratownicy z OSP w Goszczy. W obu tych jednostkach pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie zakupów specjalistycznych samochodów do transportu psów ratowniczych, a także na doposażenie w sprzęt elektroniczny i system łączności wykorzystywany w poszukiwaniach.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Małopolskie: Wsparcie dla strażaków-ratowników pracujących z psami

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA