×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Lux Med zatrudnia 14,5 tys. osób, z czego blisko połowa to lekarze. Jak im się to udaje?

Lux Med, największa sieć prywatnych poradni medycznych w Polsce, zatrudnia ogółem 14,5 tys. osób, z czego blisko połowa, bo 6,4 tys. osób, to lekarze. - Oferujemy różne formy zatrudnienia. Są lekarze, którzy pracują tylko u nas i tacy, którzy wolą mieć kilka miejsc zatrudnienia, a z nami zawierają na przykład umowy na określoną liczbę godzin - mówi w rozmowie z PulsHR.pl Anna Rulkiewicz, prezes Lux Med.

Lux Med zatrudnia 14,5 tys. osób, z czego blisko połowa to lekarze. Jak im się to udaje?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
 • To, co wydaje mi się jednak najważniejsze i co przyciąga do nas lekarzy, to fakt, że od wielu lat mocno inwestujemy w edukację i kadra lekarska ma szansę się u nas rozwijać. A jak wiadomo - edukacja w medycynie jest bardzo kosztowna - podkreśla Anna Rulkiewicz.
 • Choć lekarzy na polskim rynku brakuje, firma nie zatrudnia obywateli innych krajów, ponieważ jest duży problem z nostryfikacją ich dyplomów.
 • Szefowa Lux Medu od lat walczy o zmiany w medycynie pracy. Jak przyznaje, udało się wypracować wspólnie z Instytutem Medycyny Pracy, resortem zdrowia oraz pracodawcami projekt pierwszych zmian, ale prace stanęły w miejscu.

Kiedy rozmawiałyśmy ostatni raz, a było to dwa lata temu, mówiła pani o konieczności zmian w medycynie pracy. Czy udało się przez ten czas wypracować jakieś rozwiązania?

Anna Rulkiewicz, prezes Lux Med: Zgadza się. Medycyna pracy w Polsce istnieje w niemal niezmienionej formie 20 lat i absolutnie nie odpowiada obecnym potrzebom zdrowotnym Polaków. Rynek w tym czasie się zmienił, mamy coraz większe rozpowszechnienie chorób cywilizacyjnych, żyjemy w większym stresie. Dlatego też model medycyny pracy powinien zmienić swój charakter – z orzeczniczego, kiedy stwierdzana jest tak naprawdę zdolność pracownika do pracy "tu i teraz", na doradczy, profilaktyczny - pomagający pracownikowi utrzymać zdrowie przez długi czas. Jest w tym zakresie pewien postęp, ponieważ udało nam się wspólnie z Instytutem Medycyny Pracy, resortem zdrowia oraz pracodawcami wypracować projekt pierwszych zmian rozporządzenia o medycynie pracy, ale jest jeszcze kwestia ich wprowadzenia. Tymczasem stanęliśmy w miejscu. Mam jednak nadzieję, że wkrótce te rozwiązania zostaną wprowadzone. Mam też nadzieję, że prace nad dostosowaniem medycyny pracy do dzisiejszych potrzeb będą kontynuowane.

O jakich rozwiązaniach konkretnie mowa?

- Przede wszystkim nie tylko orzecznictwo, ale i profilaktyka, czyli przeprowadzanie takich badań, które pomogą wykryć czynniki ryzyka lub ewentualne choroby na ich wczesnym etapie. Chodzi też o przeciwdziałanie chorobom, które mogłyby się dopiero pojawić. Pracodawcom zależy na utrzymaniu pracownika w zdrowiu, jak również na tym, aby była jak najmniejsza absencja. Dlatego potrzebne jest objęcie pracownika szerszą opieką profilaktyczną, zorientowaną nie tylko na narażenia w miejscu pracy.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (6)

Do artykułu: Lux Med zatrudnia 14,5 tys. osób, z czego blisko połowa to lekarze. Jak im się to udaje?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • dziad 2018-08-14 09:44:34

  tylko na polskich stacjach paliwo drozeje wolniej, bo oni staja przeciw zydom i amerykanom co podnosza ceny

 • gts 2018-08-14 09:40:33

  podobno lotos ma poniesc koszty oplaty emisyjnej. na ludziach ma sie to nie odbic.

 • wandal 2018-08-14 09:39:29

  chcecie miec czyste powietrze, bez smogu to sie cieszcie ze paliwo drozeje przez trumpa i arabow co sie na nim odgrywaja

 • WERA 2018-08-14 09:36:59

  rozpada sie przemysl naftowy w wenezueli no i nam sie dostaje podwyzkami cen paliw

 • Zigy 2018-08-14 09:35:53

  Trzeba myśleć, co się robi Panie Trump! Teraz wszyscy mamy po głowie.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA