×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Łódź przeszkoliła ratowników medycznych

  • Autor: JS
  • 28 lis 2017 20:00

72 łódzkich ratowników medycznych przeszło dodatkowe szkolenia w zakresie resuscytacji i ochrony życia noworodków i dzieci. To efekt współpracy Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego i Powiatowego Urzędu Pracy.

Łódź przeszkoliła ratowników medycznych
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Ponadto z budżetu województwa zakupiono dodatkowy, trzeci już zestaw inkubatorowy przeznaczony do transportu noworodków znajdujących się w stanie zagrożenia życia lub wymagających zaawansowanej diagnostyki. - Ratownicy to osoby, które w sytuacjach zagrożenia życia pojawiają się pierwsi, są pod telefonem, reagują błyskawicznie i od skuteczności ich działania, wiedzy, doświadczenia i opanowania zależy ludzkie życie. Dlatego nigdy nie dość kursów, kształcenia oraz przygotowywania ratowników do sprawnego działania - przekonuje Witold Stępień, dodając, że zakupiony z budżetu województwa inkubator jest skromną cegiełką dokładaną do fantastycznej pracy ratowników łódzkich i WSRM.

- Zdając sobie sprawę, że mamy świetnych ratowników zauważamy konieczność ciągłego podnoszenia kwalifikacji oraz podążania za nowymi rozwiązaniami, które służą ratowaniu ludzkiego życia i przede wszystkim podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa w mieście i regionie - dodała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Szkolenia ratowników trwają od września. Koszt przedsięwzięcia to ponad 113 tys. zł, pochodzących z Krajowego Funduszu Szkoleniowego, którym dysponuje Powiatowy Urząd Pracy. Uczestnicy zajęć podejmują działania resuscytacyjne i ratownicze według różnych scenariuszy przygotowanych przez Polską i Europejską Radę Resuscytacji oraz pracują ze zróżnicowanym sprzętem wspomagającym działania ratownicze.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Łódź przeszkoliła ratowników medycznych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA