Lewiatan: Podwyżki powinny dostać wszystkie pielęgniarki

Minister zdrowia Marian Zembala zapowiedział podwyżki dla pielęgniarek i położnych. Co z pozostałymi, które pracują w podstawowej opiece zdrowotnej, ambulatoryjnej opiece specjalistycznej czy opiece paliatywnej i hospicyjnej?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Lewiatan: Podwyżki powinny dostać wszystkie pielęgniarki

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

27 cze 2015 13:53


Pieniądze na wyższe wynagrodzenia mają pochodzić z Narodowego Funduszu Zdrowia. Szpitale będą więc musiały aneksować umowy z NFZ. Konfederacja Lewiatan uważa, że podwyżka powinna objąć nie tylko pielęgniarki zatrudnione w szpitalach.

- Minister obiecuje wzrost wynagrodzeń, w ramach kontraktów szpitalnych, tylko jednej grupie pielęgniarek. To niesprawiedliwe. Co z pozostałymi, które pracują w podstawowej opiece zdrowotnej, ambulatoryjnej opiece specjalistycznej czy opiece paliatywnej i hospicyjnej. W szpitalach jest obecnie zatrudnionych ponad 100 tys. pielęgniarek, w innych placówkach pracuje jednak też ponad 100 tys. Co z nimi? - mówi dr Dobrawa Biadun, ekspertka Konfederacji Lewiatan.

Pracodawcy nie zgadzają się, aby faworyzować tylko jedną wybraną grupę pracowników. Jeśli Ministerstwo Zdrowia chce podwyższyć zarobki pielęgniarkom i położnym, to powinno zadbać, aby nowe regulacje objęły wszystkie osoby, bez względu na to, czy pracują w szpitalach, czy przychodniach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

16 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

magda 2015-07-31 16:28:12

....TO JEST TO ....LEKARZE ZAWSZE TRZYMAJĄ SIE RAZEM A MY PIELĘGNIARKI WSTYD CZY TO WAŻNE GDZIE KTÓRA PRACUJE ? RÓZNIE ŻYCIE SIĘ UKŁADA SZKOŁĘ MAMY TAKĄ SAMĄ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ WSTYD MI ZA "NASZĄ GRUPĘ" ŻE DZIELIMY SIĘ NA LEPSZE I GORSZE I TO NIKT NAS NIE DZIELI TYLKO MY SAME ......NAUCZYCIEL NIE WAZNE GDZIE PRACUJE JEST NAUCZYCIELEM - PRAWDA ?

asia 2015-07-31 16:19:27

....laboranci się oburzają -ale to tylko pielęgniarki zawsze strajkują i nadstawiają głowę -strajkujcie ok

diagnosta laboratoryjny 2015-07-19 12:43:16

W tym zespole są jeszcze diagności laboratoryjni , ratownicy medyczni,pracownicy rtg, pracownicy krwiodawstwa ,pracownicy aptek szpitalnych jakoś o tym wszyscy zapominają. liczą się tylko lekarze i pielęgniarki.a bez pionu diagnostycznego nie zrobicie nic.