Lekarzy od samych planów nie przybędzie

Pakiet kolejkowy ogłoszony w marcu przez ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza zawiera m.in. rozwiązania dotyczące podniesienia kompetencji lekarzy. Celem zmian jest zwiększenie liczby specjalistów w systemie. Niestety, wciąż nie wiadomo, kiedy zrealizowany zostanie jeden z ważniejszych punktów tego planu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Lekarzy od samych planów nie przybędzie

PODZIEL SIĘ


Autor: Rynek Zdrowia

www.rynekzdrowia.pl

29 kwi 2014 19:11


Chodzi o specjalizacje modułowe. Do pakietu wpisano, że ich wprowadzenie ma na celu „przyśpieszenie i ułatwienie procesu kształcenia lekarzy". Prawda jest taka, że na razie trwają jedynie prace nad tym nowym systemem.

Owszem, wydano odpowiednie rozporządzenia w styczniu ubiegłego roku, jednak na razie wszystko pozostaje na papierze. W środowisku lekarskim mówi się, że być może wszystko ruszy jesienią, ale resort nie podaje na razie konkretnych terminów.

Ministerstwo Zdrowia na pytanie, kiedy wejdą w życie specjalizacje modułowe, odpowiada nam jedynie: "Szkolenie specjalizacyjne w systemie modułowym zostanie wprowadzone po zredagowaniu przez CMKP oraz zatwierdzeniu przez Ministra Zdrowia opracowywanych przez zespoły ekspertów programów specjalizacji. Po zatwierdzeniu programów specjalizacji, zawierających wymogi akredytacyjne, konieczne będzie przeprowadzenie przez CMKP akredytacji jednostek do prowadzenia specjalizacji".

Cały artykuł czytaj tu
 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.