×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Lekarze złożyli życzenia pielęgniarkom. "Doceniamy ich ciężką pracę"

  • Autor: PAP/JP
  • 12 maj 2022 15:51

Praca pielęgniarek i położnych wymaga nie tylko wysokich kwalifikacji, ale także wrażliwości, empatii, poświęcenia i umiejętności zrozumienia człowieka w jego cierpieniu – przekazało z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej PPOZ.

Lekarze złożyli życzenia pielęgniarkom. "Doceniamy ich ciężką pracę"
Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek został ustanowiony przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek (ICN) na Kongresie w Meksyku w 1973 r (fot. Fotolia)
REKLAMA

"Tradycyjnie jak co roku - z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej - lekarze Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia życzą wszystkim pielęgniarkom, pielęgniarzom oraz położnym zdrowia, satysfakcji z pracy oraz szacunku ze strony pacjentów" - przekazało w czwartek w komunikacie przesłanym PAP PPOZ.

Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia podkreśliło, że "pielęgniarki i położne stanowią w Polsce jedną z najliczniejszych grup zawodowych".

"Praca, jaką wykonują, wymaga nie tylko wysokich kwalifikacji, ale także wrażliwości, empatii, poświęcenia i umiejętności zrozumienia człowieka w jego cierpieniu" - dodano.

"Jako lekarze rodzinni doceniamy ciężką pracę naszych koleżanek i kolegów. Życzymy wam zdrowia, bezpieczeństwa i żeby każdy dzień poświęcony drugiemu człowiekowi przynosił Wam szczęście i satysfakcję" - powiedziała cytowana w komunikacie prezeska PPOZ Bożena Janicka.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek został ustanowiony przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek (ICN) na Kongresie w Meksyku w 1973 r. W Polsce święto obchodzone jest jako Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Data święta nie jest przypadkowa - tego samego dnia przypada rocznica urodzin Florence Nightingale, prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Lekarze złożyli życzenia pielęgniarkom. "Doceniamy ich ciężką pracę"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA