×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Lekarze zaniepokojeni poziomem kształcenia w Polsce. Chcą kontroli NIK

"Z niepokojem obserwujemy trudną sytuację, związaną ze szkolnictwem medycznym w Polsce" - napisali do NIK lekarze z Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie. W piśmie zaznaczają, że chcieliby kontroli wydatków państwa w tym zakresie.

Lekarze zaniepokojeni poziomem kształcenia w Polsce. Chcą kontroli NIK
Tendencja uruchamiania coraz większej liczby kierunków lekarskich, w tym na uczelniach niemedycznych, budzi od kilu miesięcy wątpliwości samorządu lekarskiego w Polsce (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Okręgowa Rada Lekarska w Szczecinie, jeden z największych samorządów lekarskich w Polsce, wystąpiła do Najwyższej Izby Kontroli, wnosząc o "zbadanie adekwatności wydatkowania środków publicznych w odniesieniu do kształcenia studentów na kierunku lekarskim w Polsce".

Tendencja uruchamiania coraz większej liczby kierunków lekarskich, w tym na uczelniach niemedycznych, budzi od kilu miesięcy wątpliwości samorządu lekarskiego w Polsce. Naczelna Rada Lekarska martwi się o poziom nauczania przyszłej kadry na uczelniach niemedycznych.

- Z niepokojem obserwujemy trudną sytuację, związaną ze szkolnictwem medycznym w Polsce. Powinniśmy aktywnie działać by zachęcać młodych ludzi do studiowania medycyny, ale jednocześnie dbać o wysoki poziom akademicki,co przekłada się w finalnym rezultacie na dobro pacjentów - brzmi pismo skierowane do szefa NIK Mariana Banasia.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Lekarze zaniepokojeni poziomem kształcenia w Polsce. Chcą kontroli NIK

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA