×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Lekarze rodzinni popierają protest rezydentów

  • Autor: PAP/JS
  • 6 paź 2017 16:19

Od spełnienia postulatów protestujących lekarzy rezydentów zależy bezpieczeństwo polskich pacjentów oraz możliwość rozwoju młodych lekarzy - oceniają lekarze zrzeszeni w Porozumieniu Pracodawców Ochrony Zdrowia (PPOZ). Postulaty protestujących poparło też Porozumienie Zielonogórskie.

Lekarze rodzinni popierają protest rezydentów
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Od poniedziałku (2 października) rezydenci prowadzą protest głodowy w hallu głównym Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie.

W wydanym w piątek komunikacie, lekarze i świadczeniodawcy skupieni wokół PPOZ poinformowali, że popierają akcję protestacyjną prowadzoną przez rezydentów. "Postulaty OZZL wielokrotnie podnosiliśmy w naszych stanowiskach i korespondencji z decydentami" - wskazuje prezes PPOZ Bożena Janicka. Zdaniem PPOZ, od spełnienia tych postulatów zależy bezpieczeństwo polskich pacjentów oraz możliwość rozwoju młodych lekarzy.

PPOZ wskazuje, że szczególnie zasadny jest postulat uzupełnienie braków kadr medycznych, ponieważ w wielu poradniach i szpitalach już zaczyna brakować lekarzy. "Rozwój systemu ochrony zdrowia nie jest też możliwy bez podwyższenia nakładów. Konieczne jest zastopowanie galopującej biurokratyzacji" - czytamy w komunikacie.

Dzień wcześniej protest rezydentów poparła także Federacja Porozumienie Zielonogórskie, która podkreśla, że nakłady na ochronę zdrowia powinny być zwiększone w "możliwie szybkim tempie". Zdaniem federacji, większe finansowanie jest niezbędne, aby "pacjenci mogli być leczeni na wysokim poziomie, a pracownicy ochrony zdrowia mogli być wynagradzani godnie, adekwatnie do ciężkiej pracy, którą wykonują".

"Nasz kraj musi zrobić wszystko, aby w obliczu wyzwań dla systemu ochrony zdrowia, jakim jest m.in. starzenie się społeczeństwa, nie dopuścić do tego, aby absolwenci studiów medycznych wyjeżdżali za granicę. Jako lekarze prowadzący podmioty lecznicze apelujemy o uwzględnienie w głównych priorytetach naszego państwa odbudowanie i odmłodzenie kadr medycznych" - czytamy w komunikacie Porozumienie Zielonogórskiego.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Lekarze rodzinni popierają protest rezydentów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA