Lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni w Grecji strajkują przez płace

Przedstawiciele służby zdrowia nie zgadzają się na niskie wynagrodzenie i braki kadrowe, wynikające z kryzysu finansowego i cięć budżetowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni w Grecji strajkują przez płace

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

20 maj 2015 12:04


Lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni z państwowych szpitali w Grecji nie zgadzają się na niskie wynagrodzenie i braki kadrowe. Rozpoczęli strajk.

Przedstawiciele służby zdrowia w Grecji rozpoczęli w środę (20 maja) 24-godzinny strajk. Nie zgadzają się na niskie wynagrodzenie i braki kadrowe, wynikające z kryzysu finansowego i cięć budżetowych.

Szpitale pracują w trybie awaryjnym. W godzinach popołudniowych przed gmachem ministerstwa zdrowia w Atenach mają się odbyć demonstracje.

Kryzys nie powinien wpływać na służbę zdrowia

Związki zawodowe zrzeszające pracowników służby zdrowia zwracają uwagę, że poziom świadczeń medycznych w Grecji spada w związku "z niedofinansowaniem i brakami kadrowymi". Zaznaczają, że kryzys finansowy w kraju nie powinien wpływać na funkcjonowanie służby zdrowia, a toczące się negocjacje z wierzycielami nie powinny odbijać się na opiece zdrowotnej. Związkowcy ostrzegają, że obecnie "sytuacja zmierza do poziomu, na którym straci się nad nią kontrolę".

Nowy populistyczny rząd Grecji do tej pory nie zdołał w pełni wprowadzić w życie reform wymaganych przez zagranicznych wierzycieli, którzy domagają się od władz w Atenach zdecydowanych cięć w wydatkach budżetowych. W zamian za takie działania zadłużona Grecja będzie mogła liczyć na dalszą zagraniczną pomoc finansową.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.