×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Lekarze orzecznicy nie chcą ujawniać majątków. Grożą, że porzucą pracę

 • Autor: PAP/AT
 • 21 lis 2017 6:50

Lekarze chcą zrezygnować z pracy przez ustawę o jawności życia publicznego. Zobowiązuje ich ona do składania od 1 stycznia 2018 roku oświadczeń majątkowych, w których znajdzie się informacja o ich zarobkach nie tylko w ZUS, ale także w innych miejscach.

Lekarze orzecznicy nie chcą ujawniać majątków. Grożą, że porzucą pracę
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Lekarze przyznający renty grożą, że porzucą pracę, bo nie chcą ujawniać swoich majątków - informuje "Rzeczpospolita".

"Prawie pół miliona Polaków może mieć po Nowym Roku poważne kłopoty; trudno będzie dostać rentę, świadczenie rehabilitacyjne, czy powypadkowe" - pisze gazeta. Jak dodaje, problemy mogą być również z wyjazdem do sanatorium. "Większość z 650 lekarzy decydujących o takich sprawach grozi, że porzuci pracę w ZUS" - alarmuje "Rz".

Jak czytamy w "Rz", lekarze chcą zrezygnować z pracy przez ustawę o jawności życia publicznego. Zobowiązuje ich ona do składania od 1 stycznia 2018 roku oświadczeń majątkowych, w których znajdzie się informacja o ich zarobkach nie tylko w ZUS, ale także w innych miejscach.

"Wśród lekarzy orzeczników panują minorowe nastroje, bo i tak na co dzień zdarza się nam oglądać latające krzesła po niekorzystnej dla ubezpieczonego decyzji. Najczęściej dotyczy to rent" - mówi w rozmowie z gazetą orzecznik ZUS ze środkowej Polski.

Czytaj też: Ustawa o jawności życia publicznego sprzeczna z RODO?

Dodaje, że "niejeden lekarz miał już przebite opony, bo osoba niezadowolona z utraty prawa do renty zaczekała aż wyjdzie z pracy, by zobaczyć jakim jeździ samochodem". "Obawiamy się, że kiedy informacje o naszych zarobkach i stanie majątkowym będą ogólnie dostępne, dopiero się zaczną problemy" - dodaje.

"Wyprzedzająco zbieramy od lekarzy orzeczników informacje dotyczące ich decyzji, po wejściu w życie ustawy o jawności. Na podstawie tych informacji będziemy wypracowywać rozwiązania, które zabezpieczą bieżącą i sprawną obsługę klientów" - deklaruje Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Centrali ZUS w Warszawie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Lekarze orzecznicy nie chcą ujawniać majątków. Grożą, że porzucą pracę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Jasińska 2017-11-22 14:15:27

  Proponuję tylko zastanowić się nad faktem dlaczego jest grupa rencistów pracująca i inna grupa chorych ludzi pozbawiona prawa do renty - po prostu uzdrowiona! - ale nie nadająca się do pracy?

 • huhu 2017-11-21 09:12:51

  "no i wyjdzie ile mają kasy te "bidulki"... no i wyjdzie SKĄD!" Kolejny, który najlepiej co potrafi to zazdrościć innym i grzebać im po kieszeniach.

 • hehe 2017-11-21 08:58:11

  no i wyjdzie ile mają kasy te "bidulki"... no i wyjdzie SKĄD!

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA