PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Lekarze mogą wracać z zagranicy

Polskich lekarzy przebywających na emigracji udało się przyciągnąć należącemu do Grupy Neo Hospital Szpitalowi na Klinach w Krakowie. Zespół tworzy tu blisko 140 osób, w tym 85 lekarzy. Znaczna część z nich to osoby, które zdecydowały się po latach pracy w USA, Niemczech czy innych europejskich ośrodkach wrócić do Polski.

Lekarze mogą wracać z zagranicy
Co roku kilkuset polskich lekarzy decyduje się na wyjazd za granicę, wraca znacznie mniej (fot.pixabay)
REKLAMA
  • Nowoczesny sprzęt, atrakcyjne wynagrodzenie i prowadzone badania naukowe - to czynniki, które sprawiają, że polscy lekarze mogą wracać z emigracji, są tego przykłady.
  • Polskich lekarzy przebywających na emigracji udało się przyciągnąć należącemu do Grupy Neo Hospital Szpitalowi na Klinach w Krakowie.
  • Jednak polscy lekarze wyjeżdżają od lat, a rząd twierdzi, że sytuacja kadrowa unormuje się za... parę lat.

Zespół  Szpitala na Klinach w Krakowie tworzy blisko 140 osób, w tym 85 lekarzy. Znaczna część z nich to osoby, które zdecydowały się po latach pracy w USA, Niemczech czy innych europejskich ośrodkach wrócić do Polski. Czym skusił ich szpital? Lekarze zdecydowali się wrócić do Polski m.in. z powodu dostępnego w szpitalu nowoczesnego sprzętu, m.in. robota chirurgicznego da Vinci. Dzięki da Vinci zabiegi chirurgiczne są skuteczniejsze, mniej inwazyjne i bardziej zestandaryzowane. Robot wspiera pracę chirurgów – rozszerza zasięg oraz precyzję ludzkich dłoni i wzroku.

Już od sierpnia w krakowskim Szpitalu na Klinach rusza program szkoleniowy dla lekarzy w zakresie zabiegów wykonywanych z zastosowaniem systemu wsparcia chirurgicznego da Vinci. Dostępne są już kursy dla specjalistów z zakresie ginekologii oraz chirurgii ogólnej. Kierownikiem szkoleń jest prof. dr hab. n. med. Tomasz Rogula (Associate Professor of Surgery Case Western Reserve University School of Medicine Cleveland USA). Szpital zapowiada również uruchomienie kursów dla urologów jeszcze w IV kwartale 2019.

- Cieszymy się, że poza aktywnością w obszarze udzielania świadczeń zdrowotnych możemy uczestniczyć w programach dydaktycznych i naukowych, a także rozwijać szkolenia podyplomowe lekarzy w zakresach dotychczas niedostępnych w Polsce, w tym w zakresie chirurgii z wykorzystaniem systemu da Vinci – mówi Józefa Job, dyrektor Szpitala na Klinach.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Lekarze mogą wracać z zagranicy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA