Lekarze będą mogli później rozpocząć specjalizację z medycyny ratunkowej

Przesunięcie o trzy lata - do 2018 r. - obowiązku rozpoczęcia specjalizacji z medycyny ratunkowej przez część lekarzy jeżdżących w specjalistycznych karetkach - tak przewiduje nowelizacja Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Lekarze będą mogli później rozpocząć specjalizację z medycyny ratunkowej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/RynekZdrowia.pl

7 lis 2014 18:34


Chodzi o przesunięcie terminu obowiązku rozpoczęcia szkolenia specjalizacyjnego z medycyny ratunkowej przez lekarzy posiadających doświadczenie w wymiarze 3 tys. godzin w wykonywaniu zawodu lekarza w szpitalnym oddziale ratunkowym, zespole ratownictwa medycznego, lotniczym zespole ratownictwa medycznego lub izbie przyjęć szpitala, a także pracujących w wyjazdowych zespołach specjalistycznych.

Czytaj też: Ratownik medyczny - zawód niedoceniany?

Jak uzasadniają autorzy projektu (grupa posłów PO), bez takiej nowelizacji mogłoby okazać się, że po 1 stycznia 2015 r. zabraknie lekarzy, którzy mogliby jeździć w zespołach specjalistycznych. Stąd propozycja wydłużenia okresu rozpoczęcia specjalizacji z medycyny ratunkowej o trzy lata, aby umożliwić określonej grupie lekarzy dalszą pracę w składach specjalistycznych zespołów ratownictwa medycznego.

Czytaj też: Lekarz ambulansu zapłaci karę za przerwę w pracy

Nowela przesuwa termin rozpoczęcia specjalizacji w zakresie medycyny ratunkowej z 1 stycznia 2015 do 1 stycznia 2018 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
PO

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.