×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Lekarka pracowała mimo zakażenia koronawirusem. Policja kieruje sprawę do prokuratury

  • Autor: PAP/RAF
  • 18 mar 2020 22:01

Prokuratura oceni czy popełniła przestępstwo lekarka ze szpitala w Knurowie, która pracowała mimo skierowana jej na kwarantannę. Według policji, kobieta nie zastosowała się do zaleceń, opuściła miejsce izolacji i spotkała się z pacjentami w placówce. Później okazało się, że jest zakażona koronawirusem.

Lekarka pracowała mimo zakażenia koronawirusem. Policja kieruje sprawę do prokuratury
Policja przypomina, żeby nie narażać innych na niebezpieczeństwo. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA

Rzecznik gliwickiej komendy podinspektor Marek Słomski przypomniał w środę, że powiadomienie o objęciu kwarantanną jest wiążące prawnie. Policjanci każdego dnia otrzymują aktualne listy osób objętych kwarantanną i sprawdzają czy wywiązują się one z obowiązku przebywania w izolacji domowej.

W ostatnią niedzielę (15 marca) nie zastali w domu kobiety objętej kwarantanną. - W rozmowie telefonicznej ustalili, że wykonująca zawód lekarza kobieta znajduje się w gabinecie lekarskim na terenie knurowskiego szpitala, gdzie przyjmuje pacjentów. Policjanci pouczyli kobietę, że łamie prawo i polecili natychmiastowe przerwanie pracy oraz powrót do domu celem kontynuowania kwarantanny. Rozmówczyni zastosowała się do polecenia - relacjonował Słomski.

O całej sytuacji policjanci powiadomili inspektorat sanitarny i dyrekcję szpitala. - Wówczas nie było jeszcze wiedzy, aby lekarka była zakażona. To, jak teraz wiemy z oświadczenia wydanego przez knurowski szpitala, wykazały testy na obecność wirusa, który dał wynik pozytywny - zaznaczył podinspektor.

Służby sanitarne ustalają i docierają do osób, które miały kontakt z lekarką. Policjanci prowadzą czynności dotyczące złamania przepisów kodeksu wykroczeń, a wydział kryminalny gliwickiej komendy zebrał też materiały w sprawie popełnienia przestępstwa. - Akta z zabezpieczonymi dowodami, z uwagi na podejrzenie popełnienia przestępstwa, przesłano do Prokuratury Rejonowej Gliwice-Zachód - wskazał rzecznik.

Policja po raz kolejny apeluje o stosowanie się do poleceń służb sanitarnych oraz instytucji państwowych. Funkcjonariusze przypominają, że chodzi o to, by nie narażać innych na niebezpieczeństwo.

Do podanej we wtorek informacji o zakażonej lekarce odnieśli się tego dnia przedstawiciele knurowskiego szpitala. Potwierdzili, że u jednej z lekarek, która przyjmowała tam pacjentów w ramach tzw. nocnej i świątecznej opieki, test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny. Dodano, że lekarka została prawdopodobnie zakażona przez pacjenta.

W całym woj. śląskim zakażenie koronawirusem potwierdzono dotychczas u 26 osób.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę po południu, że w Polsce u 251 osób potwierdzono zarażenie koronawirusem, 5 osób zmarło.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Lekarka pracowała mimo zakażenia koronawirusem. Policja kieruje sprawę do prokuratury

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA