PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Kursy kwalifikacyjne dla farmaceutów. Jest projekt przepisów

Ministerstwo Zdrowia skierowało w czwartek do konsultacji projekt rozporządzenia w sprawie kursów kwalifikacyjnych dla farmaceutów.

  • Autor: PAP/JP
  • 5 maj 2022 16:46
Kursy kwalifikacyjne dla farmaceutów. Jest projekt przepisów
Farmaceuta ma prawo i obowiązek ustawicznego rozwoju zawodowego przez aktualizację wiedzy i umiejętności zawodowych (fot. Shutterstock)
REKLAMA

W myśl obowiązujących przepisów ustawowych farmaceuta ma prawo i obowiązek ustawicznego rozwoju zawodowego przez aktualizację wiedzy i umiejętności zawodowych.

Rozwój ten może być realizowany przez doskonalenie zawodowe lub kształcenie podyplomowe. W ramach kształcenia podyplomowego farmaceuta ma prawo do stałego aktualizowania wiedzy i umiejętności m.in. na kursach kwalifikacyjnych, których celem jest uzyskanie przez farmaceutę wiedzy i umiejętności do udzielania określonych świadczeń opieki zdrowotnej lub usług farmaceutycznych wchodzących w zakres danej dziedziny farmacji lub dziedziny mającej zastosowanie w ochronie zdrowia.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

MZ podnosi, że zakres problematyki kursów przewidziany w projekcie rozporządzenia koresponduje bezpośrednio z nowym ujęciem roli i zadań farmaceuty jako osoby wykonującej medyczny zawód zaufania publicznego i obejmuje zagadnienia z zakresu sprawowania przez farmaceutę opieki farmaceutycznej.

Kursy kwalifikacyjne będą obejmowały m.in. przeprowadzanie badania kwalifikacyjnego w celu wykluczenia przeciwwskazań do szczepienia przeciw COVID-19 oraz wykonywanie iniekcji; wykonywanie szczepień ochronnych przeciwko grypie u osób dorosłych oraz realizowanie badań polegających m.in. na pomiarze masy ciała, wzrostu i obwodu w pasie.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kursy kwalifikacyjne dla farmaceutów. Jest projekt przepisów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA