PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Kto chce pracować na kontrakcie po 300 godzin bez praw pracowniczych? List ratownika do ministra

Bal przebierańców trwa przez 360 dni w roku, a ludzie z wykształceniem medycznym pozostają bez stałego zatrudnienia w zawodzie i muszą wykonywać inne zawody - napisał do ministra zdrowia ratownik medyczny. Jakie stawia zarzuty?

Kto chce pracować na kontrakcie po 300 godzin bez praw pracowniczych? List ratownika do ministra
Fot. archiwum/KPR
REKLAMA

Pragnę ponownie zapytać o istotne zamierzenia które by mogły ucywilizować ten zawód, który można było by wykonywać na umowie o pracę, czyli takiej umowie, w której są zapewnione podstawowe prawa człowieka - pracownika chociażby prawa do urlopu i innych gwarantowanych mam nadzieję jeszcze w istniejącym kodeksie pracy - napisał autor petycji do resortu zdrowia. Poniżej fragmenty pisma:

"Dyplom wykonywania tego zawodu uzyskałem kilka lat temu, a stałego zatrudnienia nie podjąłem, gdyż ustawodawca sobie wymyślił, że ratownik medyczny może pracować na kontrakcie, czyli aby móc pracować w wyuczonym zawodzie trzeba otworzyć działalność gospodarczą i się ubezpieczyć nie tylko opłacając ZUS, ale również wykupić prywatne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Chciałem przypomnieć przy tym, że ratownik medyczny czy pielęgniarka nie jest lekarzem i nie może sobie otworzyć prywatnej praktyki lekarskiej (...)

Dlaczego ratownik medyczny nie mogący pracować w zawodzie jest zmuszony fikcyjnie utrzymywać zawód, ażeby nie mieć przerwy dłuższej niż 5 lat.

Dlaczego wymagacie od ratowników medycznych dokształcania nie finansując go, przynajmniej tym którzy nie mogą podjąć zatrudnienia w warunkach kodeksu pracy.

Takich osób jak ja, jest wiele - uczestniczymy w dokształcaniu ratowników medycznych, ale tylko w ramach doskonalenia finansowanego z Unii Europejskiej, jak chociażby ostatnio darmowe projekty dla ratowników medycznych mogących uzyskać 120 pkt. edukacyjnych. To samo dotyczy możliwości podwyższenia kwalifikacji.

Więcej czytaj tutaj

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kto chce pracować na kontrakcie po 300 godzin bez praw pracowniczych? List ratownika do ministra

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA