×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Krajowi i wojewódzcy konsultanci w ochronie zdrowia dostaną podwyżki

  • Autor: PAP/JP
  • 26 maj 2023 17:39

Ministerstwo Zdrowia chce zmienić wysokość wynagrodzeń konsultantów krajowych i wojewódzkich. Informację na ten temat zamieszczono w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

Krajowi i wojewódzcy konsultanci w ochronie zdrowia dostaną podwyżki
Ministerstwo Zdrowia chce zmienić wysokość wynagrodzeń konsultantów krajowych i wojewódzkich (fot. Pixabay)
REKLAMA
  • Wskazano w niej, że wysokość wynagrodzenia konsultantów na przestrzeni 13 lat obowiązywania rozporządzenia nie była aktualizowana. "W wyniku upływu czasu wartość wynagrodzenia, które otrzymują konsultanci w stosunku do zakresu obowiązków uległa znacznemu obniżeniu" - zaznaczono.
  • Aktualne rozporządzenie - jak wskazano - wyodrębnia dwie stawki wynagrodzenia, co nie odpowiada zróżnicowaniu obowiązków realizowanych przez konsultantów w poszczególnych dziedzinach.
  • Projektowane rozporządzenie przewiduje zmianę wynagrodzenia dla konsultantów w dziedzinach lekarskich. Proponuje się wprowadzenie trzech progów wynagrodzeń.

Wskazano w niej, że wysokość wynagrodzenia konsultantów na przestrzeni 13 lat obowiązywania rozporządzenia nie była aktualizowana. "W wyniku upływu czasu wartość wynagrodzenia, które otrzymują konsultanci w stosunku do zakresu obowiązków uległa znacznemu obniżeniu" - zaznaczono.

Zwrócono także uwagę, że na konsultantów krajowych nałożono dodatkowe obowiązki związane z prowadzonym nadzorem nad stroną merytoryczną doskonalenia zawodowego i szkolenia specjalizacyjnego lekarzy, dentystów, pielęgniarek, położnych, farmaceutów oraz osób wykonujących inne zawody medyczne mające zastosowanie w ochronie zdrowia. Konsultanci wojewódzcy, dodatkowo weryfikują, na wniosek wojewody, odbycie szkolenia specjalizacyjnego.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Krajowi i wojewódzcy konsultanci w ochronie zdrowia dostaną podwyżki

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA