×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Koronawirus w Hong Kongu. Banki apelują do pracowników: Pracujcie z domu

  • Gabriel Paździor
    GP
  • Opublikowano: 28 sty 2020 15:50

Zatrudnieni w bankach w Hong Kongu otrzymali sugestię, by w miarę możliwości pracowali z domu. Dotyczy to zwłaszcza osób, które wróciły z kontynentalnych Chin. Takie kroki banków odnoszą się do epidemii koronawirusa.

Koronawirus w Hong Kongu. Banki apelują do pracowników: Pracujcie z domu
Koronawirus został zauważony w Chinach w ostatnich dniach grudnia (fot. flickr.com/CC BY 2.0)
REKLAMA

Sugestię otrzymali pracownicy zatrudnieni w Credit Suisse Group, UBS Group AG oraz Citigroup. Prośba o pracę w domu zakłada, że pracę tak należny wykonywać przez dwa tygodnie. Nowy koronawirus bowiem jest podejrzewany o 14-dniowy okres wylęgania się.

Agencja informacyjna powołała się na notkę wewnętrzną banku Credit Suisse. W tym dokumencie podkreślono, że każdy, kto zaobserwuje u siebie gorączkę lub inne objawy przypominające grypę, powinien pracować z domu i jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.

Credit Suisse oficjalnie przyznał, że chce takimi działaniami zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników i klientów. Wprowadził też restrykcje dotyczące podróży służbowych. Odpowiedział w ten sposób na decyzję władz Hong Kongu o zagrożeniu epidemiologicznym.

Czytaj też: Farmaceuci będą odgrywać ważniejszą rolę w opiece szpitalnej

UBS Group także poinformowały o wystosowaniu notki do pracujących. Oddziały tego banku w Hong Kongu będą pracować normalnie 29 stycznia. Osoby zatrudnione w Singapurze w tym banku są proszone o pracę zdalną, jeśli odwiedziły Chiny kontynentalne.

Niewiele później agencje informacyjne podały, że Deutsche Bank poprosił pracowników, którzy wrócili z Chin o pracę zdalną w domu.

Koronawirus został zauważony w Chinach w ostatnich dniach grudnia. Jego niebezpieczne rozprzestrzenianie się nastąpiło kilka dni temu. Za główny obszar, w jakim się pojawił, uchodzi chińskie miasto Wuhan i prowincja Hubei. Do głównych objawów zakażenia należą: gorączka, kaszel, spłycenie oddechu i trudnościami w oddychaniu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Koronawirus w Hong Kongu. Banki apelują do pracowników: Pracujcie z domu
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA