×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ewa Kopacz: Premier nie powinna opowiadać rezydentom banialuków pod tytułem plany na przyszłość

  • Autor: PAP/AT
  • 12 paź 2017 13:42

Wczoraj słyszałam od wielu ministrów, jak to przez dwa lata rządów PiS rezydenci dostali już jakieś podwyżki. Nie dostali żadnych podwyżek - powiedziała była premier i była minister zdrowia Ewa Kopacz (PO) odnosząc się do protestu rezydentów.

Ewa Kopacz: Premier nie powinna opowiadać rezydentom banialuków pod tytułem plany na przyszłość
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• Kopacz powiedziała, że protestujący lekarze rezydenci mają pełne poparcie jej formacji politycznej.

• Pokazaliśmy miejsce, z którego można te pieniądze (na podwyżki dla rezydentów) wyasygnować już w tym roku, a nie od przyszłego roku - zaznaczyła.

• Premier Beata Szydło powinna usiąść z protestującymi lekarzami rezydentami do jednego stołu, powinna usłyszeć ich głos - uważa Kopacz.

Kopacz powiedziała dziennikarzom w Sejmie, że protestujący lekarze rezydenci mają pełne poparcie jej formacji politycznej, która - jak oceniła - mimo trudnych czasów i dużo gorszej koniunktury, w czasie swoich rządów, dawała podwyżki. "Pokazaliśmy miejsce, z którego można te pieniądze (na podwyżki dla rezydentów) wyasygnować już w tym roku, a nie od przyszłego roku" - zaznaczyła.

Klub PO we wtorek w piśmie do premier Szydło zaapelował o zmianę Planu Finansowego Funduszu Pracy na 2017 r. i zwiększenie wydatków na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu o kwotę 135 mln zł - z przeznaczeniem na wzrost wynagrodzeń lekarzy rezydentów. Pozwoli to - jak uzasadnia Platforma - sfinansować podwyżki młodych lekarzy jeszcze w tym roku. PO wnioskuje też o "natychmiastowe" dokonanie zmian w projekcie budżetu na 2018 r., które zabezpieczyłyby wyższe wynagrodzenia dla rezydentów.

Czytaj też: Tego jeszcze nie było. Poseł zwoła komisję w szpitalu

"Wczoraj słyszałam od wielu (...) ministrów, którzy mówili, jak to przez dwa lata (rządów PiS -red.) rezydenci dostali już jakieś podwyżki, więc dobrze by było ich (rezydentów - red.) zapytać. Nie dostali żadnych podwyżek" - powiedziała Kopacz.

"Chciałabym, żeby pani premier w tej swojej wrażliwości słuchowej usłyszała głos tych ludzi (lekarzy rezydentów - red.) i usiadła z nimi do stołu. I nie opowiadała im banialuków pod tytułem plany na przyszłość, które będą, lub nie będą realizowane, bo jak wszyscy wiecie, to nie od pani premier zależy, czy pieniądze z Funduszu Pracy będą przeznaczone na podwyżki, czy też nie" - zaznaczyła b. premier.

Na pytanie, czy premier Szydło okazała podczas rozmów z rezydentami słabość, mówiąc o tym, że sprawę podwyżek musi skonsultować z innymi ministrami, Kopacz powiedziała, że premier wiele może.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ewa Kopacz: Premier nie powinna opowiadać rezydentom banialuków pod tytułem plany na przyszłość

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA