PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Konstanty Radziwiłł: Podwyżki dla ratowników zgodnie z ustaleniami

  • Autor: PAP/JS
  • 31 sie 2017 16:57

Porozumienie dotyczące wzrostu wynagrodzeń ratowników medycznych jest realizowane, podwyżki obejmą nie tylko tych, którzy jeżdżą karetkami, ale także tych wykonujących swoje obowiązki w szpitalach – powiedział dziennikarzom minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Konstanty Radziwiłł: Podwyżki dla ratowników zgodnie z ustaleniami
Adobe Stock
REKLAMA

Organizacje tworzące Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych zdecydowały, iż wznowią protest od 11 września, jeśli warunki zawartego w lipcu porozumienia dot. podwyżek nie zostaną do tego czasu spełnione.

Minister zdrowia zapewnił, że "podpisane zostały wszystkie aneksy z dysponentami zespołów ratownictwa medycznego, które gwarantują przekazanie środków, a następnie podwyżki dla ratowników". Jak podkreślił, podwyżki te - tak jak ustalono - naliczone będą od lipca wstecz. "Oprócz tego wszyscy świadczeniodawcy, którzy zatrudniają ratowników np. w szpitalnych oddziałach ratunkowych, izbach przyjęć oraz innych miejscach szpitali, otrzymują dodatkowe środki" - podkreślił.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Radziwiłł przekazał, że "w związku z tym, iż były jakieś wątpliwości", skierował do wszystkich zarządzającymi placówkami medycznymi w Polsce pismo wyjaśniające i ma nadzieję, że nie będzie żadnych wątpliwości, iż porozumienie obowiązuje w stosunku do ratowników, którzy nie jeżdżą karetkami, ale pracują w szpitalach".

Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych w piśmie skierowanym do ministra zdrowia wskazywał niedawno, że organizacje związków zawodowych tworzące Komitet, po rozmowach z kierownikami podmiotów leczniczych oraz dyrektorami Wojewódzkich Oddziałów Narodowego Funduszu Zdrowia wyrażają swoje głębokie zaniepokojenie, co do realizacji porozumienia.

"Bardzo istotną częścią porozumienia jest objęcie wzrostem wynagrodzenia wszystkich ratowników medycznych" - podkreślili. "Wyrażamy nadzieję, że dotychczasowe opóźnienie realizacji podpisanego porozumienia podyktowane jest rzetelnym przygotowaniem aktów prawnych będących gwarantem realizacji podpisanego dokumentu" - napisali.

 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Konstanty Radziwiłł: Podwyżki dla ratowników zgodnie z ustaleniami

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA