Konstanty Radziwiłł: Myślę o powrocie do wykonywania zawodu

W pierwszym wywiadzie po dymisji były minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zdradził, że myśli o powrocie do zwykłego wykonywania zawodu i "może także do nauczania medycyny".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Konstanty Radziwiłł: Myślę o powrocie do wykonywania zawodu

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekZdrowia.pl

www.rynekzdrowia.pl

12 sty 2018 16:37


Konstanty Radziwiłł w rozmowie z RMF FM zapowiedział, że nie zamierza iść na emeryturę. Przypomniał, że w dniu odwołania skończył "dopiero 60 lat".

Zapytany o samoocenę własnych dokonań przyznał, że jest to trudne, ale ma poczucie satysfakcji, że "udało się zrobić bardzo dużo sensownych rzeczy".

W tym kontekście wymienił sieć szpitali, mapy potrzeb zdrowotnych i system oceniania wniosków inwestycyjnych w służbie zdrowia.

"Najwięcej satysfakcji mam z tego, że udało się zwiększyć nakłady na ochronę zdrowia w sposób dramatycznie wysoki. Ubiegły rok to ponad 6 miliardów złotych więcej niż dotychczas. Udało się wprowadzić w życie ustawę, która gwarantuje stały, stopniowy wzrost na ochronę zdrowia w kolejnych latach. Takiej perspektywy polska ochrona zdrowia jeszcze nie miała, to jest zmiana rewolucyjna" - czytamy w wywiadzie.

Radziwiłł powiedział, że decyzję o odwołaniu przyjął z pokorą, bo "takie są zasady służby". Zapytany o to, czy wróci do Naczelnej Izby Lekarskiej, stanowczo zaprzeczył.

Skomentował również trwający protest rezydentów, stwierdzając, że medycyny nie da się uprawiać od ósmej do piętnastej, a tym bardziej nie da się jej nauczyć od ósmej do piętnastej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

drdz 2018-01-12 19:28:13

liczę że pan eksminister weźmie ze dwa dyżury w tygodniu na SOR a w pozostałe dni od 8 do 19 ( bo nie da się uprawiać medycyny od 8 do 15) gdzieś na oddziale wewnętrznym bądź w poradni. Trzeba dawać przykład młodym.