×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Konstanty Radziwiłł: Mobilność lekarzy i pielęgniarek daje nowe możliwości

  • Autor: PAP/AT
  • 7 wrz 2017 13:28

Lekarze nie tylko wyjeżdżają z Polski, ale także wracają do naszego kraju z większym doświadczeniem, to rozszerza nasze możliwości - powiedział podczas jednego z paneli Forum Ekonomicznego w Krynicy minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Konstanty Radziwiłł: Mobilność lekarzy i pielęgniarek daje nowe możliwości
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• W służbie zdrowia można zauważyć zbyt wiele wolnego rynku. To nie pomaga ani pacjentom, ani systemowi opieki - powiedział minister.

• Odniósł się też do problemu wyjeżdżających z Polski pracowników służby zdrowia.

• Lekarze wracają do naszego kraju z większym doświadczeniem - zaznaczył.

Przypomniał, też że w Polsce wprowadzono przepisy dotyczące sieci szpitali. - Chcemy, żeby opieka zdrowotna była bardziej skoordynowana i kompleksowa - powiedział.

Minister nawiązał do reformy systemu opieki zdrowotnej, którą podjęto dwadzieścia lat temu w Polsce. "Doświadczamy w ostatnim czasie więcej podejścia rynkowego, komercjalizacji, jeśli chodzi o opiekę zdrowotną. Co robi teraz rząd? Rząd zajmuje się ocenianiem, badaniem wskaźników i porównywaniem ich. Stoimy raczej na stanowisku, aby nieco zmienić kierunek, bo jest za dużo wolnego rynku w służbie zdrowia, to moja i rządu opinia; nie pomaga to pacjentom oraz systemowi służby zdrowia" - powiedział Radziwiłł. Jego zdaniem należy wprowadzić więcej uregulowań ze strony państwa w tej sprawie.

Czytaj też: Minimalne wynagrodzenie dla pracowników medycznych

Zwrócił uwagę, że Polska porównuje swoje wydatki na zdrowie z innymi krajami. "Z tych porównań wynika, że wydajemy mniej niż inne kraje, jeśli chodzi o wydatki realne, ale też jeśli chodzi o PKB. To moim zdaniem powinniśmy zmienić, jeśli chcemy mieć lepszą opiekę zdrowotną" - podkreślił minister.

Jak zaznaczył, wyzwaniem dla Europy jest m.in. wysoki odsetek palaczy, otyłych oraz niewielka liczba osób, które regularnie wykonują ćwiczenia fizyczne. Dodał, że te problemy występują w mniejszym lub większym stopniu w każdym europejskim kraju, także w Polsce.

Wyzwaniem dla Europy jest m.in. wysoki odsetek palaczy, otyłych oraz niewielka liczba osób, które regularnie wykonują ćwiczenia fizyczne - powiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł (fot.twitter.com/MinZdrowia)
Wyzwaniem dla Europy jest m.in. wysoki odsetek palaczy, otyłych oraz niewielka liczba osób, które regularnie wykonują ćwiczenia fizyczne - powiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł (fot.twitter.com/MinZdrowia)
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Konstanty Radziwiłł: Mobilność lekarzy i pielęgniarek daje nowe możliwości

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA