PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Koniec sporu w lecznicy. Będą podwyżki dla 800 pracowników

Podwyżki to następstwo podpisanego w środę (13 listopada) porozumienia pomiędzy dyrekcją Specjalistycznego Szpitala Ducha Świętego w Sandomierzu a czterema związkami zawodowymi. Wzrost płac odczuje 800 osób.

Koniec sporu w lecznicy. Będą podwyżki dla 800 pracowników
Adobe Stock
REKLAMA

O 250 zł miesięcznie wzrosną w roku 2020 płace pracowników sandomierskiego szpitala. W czerwcu br. związkowcy wywalczyli dla nich od 220 do 400 zł, co daje łączną kwotę około 600 zł na pracownika - informuje Echo Dnia.

Zgodnie z zapisami umowy, pierwszego stycznia 2020 r. zostanie wypłacona pierwsza transza. Każdy pracownik objęty podwyżką otrzyma dodatkowe 100 zł. Druga transza, czyli kolejne 150 zł, zostanie wypłacona 1 lipca.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Marek Kos, dyrektor Specjalistycznego Szpitala Ducha Świętego w Sandomierzu przeliczył, że podwyżki płacy zasadniczej obciążą dodatkowo budżet lecznicy o 3 mln zł rocznie. Ma nadzieję, że uda się jednak zbilansować finanse w roku 2020, aby nie narastały zobowiązania czy zadłużenie. Liczy także na zwiększenie umów z NFZ.

"Podpisanie porozumienia między związkowcami i dyrekcją zakończyło trwający równo rok w sandomierskim szpitalu spór zbiorowy, który został podpisany i ogłoszony dokładnie 13 listopada 2018 r." - zauważa Echo Dnia.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Koniec sporu w lecznicy. Będą podwyżki dla 800 pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA