PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Kiedy nie można zostać położną? Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia

Nie można uzyskać prawa wykonywania zawodu położnej po studiach II stopnia na tym kierunku, jeśli wcześniej studia I stopnia dana osoba odbywała się na kierunku pielęgniarstwo - wynika z komunikatu Ministerstwa Zdrowia dotyczącego planowanego prowadzenia rekrutacji na studia II stopnia, który przytacza na swoich stronach NIPiP.

Kiedy nie można zostać położną? Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia
Adobe Stock
REKLAMA

Zgodnie z art. 2 ustawy z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej zawody pielęgniarki i położnej są samodzielnymi zawodami medycznymi.

W związku z powyższym nie jest możliwe, aby osoby, które ukończyły studia pierwszego stopnia na kierunku pielęgniarstwo kształciły się na studiach drugiego stopnia na kierunku położnictwo i po ukończeniu studiów drugiego stopnia na kierunku położnictwo wystąpiły do okręgowej izby pielęgniarek i położnych o wydanie prawa wykonywania zawodu położnej - interpretuje zapisy ustawy Ministerstwo Zdrowia.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ukończenie studiów drugiego stopnia na kierunku położnictwo przez osoby, które ukończyły studia pierwszego stopnia na kierunku pielęgniarstwo nie uprawnia tych osób do otrzymania prawa wykonywania zawodu położnej, ponieważ nie ukończyły one pełnego cyklu kształcenia w zawodzie położnej, określonego w ustawie z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej - stwierdza Ministerstwo Zdrowia.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kiedy nie można zostać położną? Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA