Karpiński: Wybór Jerzego Góry na szefa PIR był trafny

- Jerzy Góra to właściwy człowiek na właściwym miejscu - twierdzi Włodzimierz Karpiński, minister skarbu państwa, komentując zmiany kadrowe w spółce Polskie inwestycje Rozwojowe.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Karpiński: Wybór Jerzego Góry na szefa PIR był trafny

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

4 gru 2014 19:37


Spółka Polskie Inwestycje Rozwojowe ma nowego prezesa. W czym będzie on lepszy od poprzedniego i jakie są wobec niego oczekiwania ze strony Ministerstwa Skarbu Państwa?

- To przede wszystkim pytanie do rady nadzorczej spółki. Według mnie dokonała trafnego wyboru. Świadczą o tym doświadczenie i dossier zawodowe Jerzego Góry, które znakomicie pasują do zadań powierzonych PIR.

Czytaj też: Polskie Inwestycje Rozwojowe mają nowego prezesa. Został nim Jerzy Góra

Pan Jerzy Góra jest doktorem ekonomii, ma bogatą wiedzę teoretyczną, którą potrafi wykorzystywać w praktyce. Udowodnił to w trakcie swojej wieloletniej działalności. Od początku przemian ustrojowych był zaangażowany w procesy transformacji gospodarczej, zarówno w biznesie prywatnym, jak i - w ostatnich latach - w spółkach z udziałem Skarbu Państwa. Z jednej strony ma doświadczenie w finansowaniu dużych projektów inwestycyjnych, a z drugiej dobrze rozumie sektor publiczny.

PIR to wehikuł działający na styku administracji i biznesu, powołany po to, by środki z prywatyzacji mogły być wielokrotnie, z efektem mnożnikowym, wykorzystywane dla rozwoju polskiej gospodarki.

Oczekuję, że nowy prezes dobrze wykorzysta umiejętność strukturyzowania inwestycji, znajomość procesów restrukturyzacyjnych, zwłaszcza w odniesieniu do dużych podmiotów, oraz dobrą znajomość gospodarczych potrzeb samorządów. To są właśnie obszary, w których upatrujemy szansy na realizację projektów z udziałem PIR. Na koniec przyszłego roku wartość projektów realizowanych przy udziale PIR powinna sięgnąć 10 mld zł - mówił w rozmowie z wnp.pl minister skarbu.

Całą rozmowę czytajcie na wnp.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.